Diplomat

Diplomat Aero Blue & Black– test

Na nasz „warsztat” trafiły niedawno dwa pióra Aero firmy Diplomat. Ciekawą ich cechą jest to, że właściwie są one wykonane w całości z metalu, a dokładniej z aluminium. Sprawia to, że pióra nie są ciężkie.

Pióra oferowane są w kartonowym opakowaniu, wewnątrz którego znajdziemy zasadnicze pudełko. To również wykonane zostało z kartonu jak i z aluminiowej pokrywy, którą nasuwamy na zasadniczą część.

Wracając jednak do piór. Wykonanie ich z lekkiego metalu sprawia, że nawet długotrwale użytkowanie nie powoduje zmęczenia dłoni. Klasyczny, przypominający cygaro kształt, wraz z metalową sekcją sprawiają, że całość jest dobrze wyważona. Dla osób, które nie lubią, gdy, sekcja jest metalowa, mam dobrą wiadomość. Jej powierzchnia jest lekko chropowata, przez co trzyma się ją pewnie i nie wyślizguje się z dłoni. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że połączenie rodzaju metalu oraz faktury sprawia, że nie odczuwamy tego, iż trzymamy metal.

Materiał, z którego wykonano pióro odczujemy z pewnością podczas odkręcania sekcji od korpusu np. w celu napełnienia pióra (co możemy uczynić za pomocą naboi w rozmiarze uniwersalnym bądź konwertera). Gwinty zostały nacięte bardzo precyzyjnie. Wykonano to do tego stopnia dobrze, że sposób odkręcania i zakręcania tych elementów potrafi zwrócić naszą uwagę. Jest to wykonane po prostu doskonale. Jakość obróbki materiału powiela się na powierzchni skuwki czy korpusu. Podłużne kanelowanie jest idealnie równe. Zarówno skuwka jak korpus są anodyzowane.

Prosty i funkcjonalny klips stanowi właściwie jeden z nielicznych elementów ozdobnych skuwki. Do pozostałych należy logo na szczycie skuwki oraz logo producenta w miejscu łączenia skuwki z korpusem.

Wykonana ze stali nierdzewnej stalówka została ozdobiona logo producenta. Stalówka pisze bardzo dobrze. Atrament podawany jest bardzo sprawnie niezależnie od prędkości kreślenia linii. Ze względu na zastosowany materiał, stalówka nie oferuje nazbyt wielkich możliwości wpływania na szerokość linii za pomocą zmiany siły docisku do papieru. Zmiany szerokości kreski są raczej subtelne. Stalówka prowadzi się bardzo dobrze i oferuje odpowiednio dużą precyzję kreślenia. Atrament jest podawany bardzo sprawnie – do tego w całkiem sporej ilości, co pozwala na odpowiednie nasycenie linii kolorem. Zdecydowanie stalówka ta zasługuje na ocenę bardzo dobrą. Jest to zresztą jedna z lepszych stalówek wykonanych ze stali nierdzewnej z jaką się zetknąłem.

Podsumowanie:

Diplomat Aero to interesujące i nietuzinkowe pióro. Bardzo wysoki poziom obróbki metalu nie tylko sprawia, że pióro ciekawie się prezentuje, ale przełoży się także na dużą trwałość produktu. Moim zdaniem to pióro jest zdecydowanie warte rozważenia – szczególnie w swoim przedziale cenowym.

Na zakończenie chciałem podziękować sklepowi Twoje Pióro za użyczenie piór do testu.

1 odpowiedź »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s