Montblanc

Montblanc Great Characters Walt Disney – test

Gdy firma Montblanc zaprezentowała edycję Great Characters Walt Disney oczywistym dla mnie było, że postać głównego bohatera warta jest przedstawienia w serii poświęconej znanym postaciom. Można bez wątpienia uznać Walta Disneya za postać wybitną w dziedzinie animacji. Moje obawy przynajmniej w odniesieniu do edycji specjalnej budziły dwa elementy. Pierwszym z nich było duże nasycenie podobiznami Myszki Miki, a drugim fakt, że przeważająca część pióra jest matowa.

Zdjęcia zdjęciami, ale podczas wizyty w Butiku MB miałem okazję obejrzeć Disneya. I dobrze, bo mam wrażenie, że w przeciwnym wypadku najpewniej bym tego pióra nie kupił. Jednak jak to się zwykło mówić/pisać: „zobaczyłem i uwierzyłem”. 😉 Pióro bardzo przypadło mi do gustu. Zresztą nie tylko mnie, bo podczas wizyty w Butiku MB towarzyszyła mi Żona, której spodobało się na tyle, że obecnie nie opuszcza jej piórnika. Tym bardziej, że akurat dostępne było pióro ze stalówką EF.

Pióro oferowane jest w czarno-czerwono-srebrnym pudełku charakterystycznym dla przyborów piśmienniczych oferowanych przez firmę Montblanc. Centralnie umieszczone pióro jest w nim dobrze wyeksponowane. Całość otrzymała dodatkowe pudełko z żółtego kartonu. Na nim umieszczono podstawowe informacje o produkcie oraz graficzną reprezentację Myszki Miki, która później powiela się na powierzchni przyboru piśmienniczego.

Jeżeli chodzi o opis specyfikacji technicznej, to opisywaliśmy ją TUTAJ. Jeżeli chodzi jednak o wrażenie jakie sprawia pióro, to oglądane z większej odległości prezentuje się bardzo elegancko. Srebrno-czarny, podłużny kształt nie zdradza zbyt wielu detali, które widoczne są dopiero przy oglądaniu przyboru z bliska. Z bliska zresztą nie traci nic ze swojej elegancji, a dodatkowe detale wzbogacają odbiór wizualny. Powierzchnia żywicy jest matowa i przyjemna w dotyku. Wzdłuż skuwki oraz korpusu umieszczono liczne podłużnie ułożone pasy, które przenikają się z licznymi podobiznami Myszki Miki. Na korpusie umieszczono także ciekawy akcent – wyglądającą z wnętrza pióra Myszkę Miki. Początkowo byłem nieco sceptyczny do tego rozwiązania, ale okazuje się, że detale te nie są zbyt nachalne – głównie przez jednobarwną kolorystykę. Dwa kolorowe pierścienie inspirowane barwami Myszki Miki doskonale ożywiają całą kompozycję.

Platynowane, połyskujące elementy metalowe zestawiono z dwoma pierścieniami, które są matowe – jeden umieszczono na skuwce, a drugi na korpusie. Zarówno sekcja jak i ślepa skuwka są metalowe, jednak pomimo to nie zauważyłem żadnych negatywnych cech podczas użytkowania. Zarówno operowanie systemem napełniania jak i pisanie piórem wiecznym jest po prostu wygodne. Wspominam o tym, gdyż część osób nie preferuje sekcji wykonanych z metalu – mnie przynajmniej nie robi to żadnej różnicy. Przejście sekcji w dalszą część korpusu również nie powoduje dyskomfortu.

Klips jest przyjemnie elastyczny. Zakres ruchu tego elementu jest optymalnie dobrany – nie powinniśmy trafić na notes, którego oprawa przekroczyłaby graniczną wartość ruchu klipsa. Sprężyna wewnątrz sprawia, że klips łatwo odgiąć, a jednocześnie trzyma on pióro całkiem pewnie. Na szczycie skuwki umieszczono logo producenta – zaskakujący jest jednak jego rozmiar. Jest to chyba najmniejsze logo MB jakie widzieliśmy do tej pory na szczycie skuwki pióra.

Na stalówce również umieszczono podobiznę Myszki Miki. Stalówka wykonana z 14 karatowego złota nie jest zbyt elastyczna, jednak oferuje bardzo dużą precyzję – szczególnie, że w piórze zamontowano stalówkę o szerokości EF. Pomimo tak niewielkiej szerokości linii, kreska pozostająca na papierze jest dobrze nasycona. Osobiście preferuję stalówki oferujące szerszą linię, jednak zawsze wspominam, że EF firmy Montblanc jest jedną z niewielu EF jakimi mógłbym pisać. Żona jest ze stalówki zadowolona, lecz ona preferuje głównie EF.

Pióro zasilane jest wewnętrznym systemem tłokowym. Do jego obsługi służy pokrętło umieszczone na zakończeniu pióra. Ruch jest płynny, a napełnianie pióra przebiega sprawnie bez zbędnego kręcenia.

Podsumowanie:

Montblanc Great Characters Walt Disney to jedno z tych piór, które warto zobaczyć na żywo. My zdecydowanie je polecamy. Zgodnie przyznajemy, że to bardzo udany projekt. Gdyby się nam ostatecznie nie spodobał, to po prostu byśmy go nie kupili. Świetne pióro, które zadedykowano dodatkowo bardzo charakterystycznej postaci.

1 odpowiedź »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s