Montblanc

Montblanc Great Characters Walt Disney Edition

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Tegoroczna kolekcja Great Characters poświęcona została postaci Walta Disneya. Ten amerykański filmowiec i przedsiębiorca był jednocześnie innowatorem, któremu udało się zrewolucjonizować technologię filmową w zakresie dźwięku i animacji. Do jego ulubionych postaci należała Myszka Miki, która zresztą stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ról animowanych. Walt Disney zrewolucjonizował także sektor rozrywki, otwierając w 1955 roku pierwszy Disneyland, w którym każdy mógł poczuć się jakby wkraczał sam do świata bajek. Jego dokonania zostały nagrodzone 32 nagrodami przyznawanymi w ramach konkursu Academy Awards.

Great Characters Walt DisneyTM Special Edition stanowi zasadniczy trzon edycji, w którym projektantom udało się umieścić liczne odniesienia do historii związanych z Disney’em. Kształt jest inspirowany słynną kolejką szynową, którą otwarto w Disneyland® Park w roku 1959. Woziła ona odwiedzających w okół całego parku rozrywki. Była też pierwszą kolejką typu „monorail” używaną z taką regularnością na zachodniej półkuli. Klips ma się kojarzyć ze smugą dymu unoszącą się z kominów parowca Steamboat Willie, który pochodzi z pierwszego filmu, w którym udało się połączyć dźwięk z obrazem, a który opowiada o przygodach Myszki Miki i Myszki Minnie. Czarno-czerwono-zółta kolorystyka pochodzi od głównych kolorów z których kojarzymy Mikiego. Korpus i skuwkę wykonano jednak przede wszystkim z czarnej żywicy. Umieszczono na jej powierzchni tzw. „Hidden Mickeys”, czyli podobizny Myszki Miki, której fenomen sprawił, że jej fani szukają ukrytych podobnych  symboli w różnych miejscach na całym świecie. Współrzędne umieszczone na stożkowo ukształtowanym zakończeniu przyborów piśmienniczych, to lokalizacja garażu wujka Walta Disneya w Los Angeles, w którym ten zaczynał budować na nowo swoje marzenia po opuszczeniu pierwszego studia. W garażu tym Walt budował także liczne wynalazki, które miały istotny wpływ na późniejsze wydarzenia i realizację jego zamierzeń. Model ten dostępny jest jako pióro wieczne, pióro kulkowe oraz długopis. Pióro wieczne zostało wyposażone w stalówkę wykonaną z 14 karatowego złota próby 585, na powierzchni której również umieszczono podobiznę Myszki Miki.

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Great Characters Walt DisneyTM Limited Edition 1901 to kolejny model tej edycji. Liczba 1901 upamiętnia rok urodzenia Walta Disneya. Do głównych różnic należy sposób zdobienia skuwki, na której umieszczono lakierowaną kamerę wieloplanową, która została wynaleziona przez The Walt Disney Company w celu stworzenia iluzji głębi w filmach animowanych. Na korpusie umieszczono migającą Myszkę Miki, która pojawia się i znika po obróceniu górnej części korpusu. Grawerunki na korpusie to odwołanie do Królewny Śnieżki i Siedmiu Krasnoludków, który był pierwszym długometrażowym filmem Disneya. Umieszczono tutaj specyfikację techniczną (1.33:1, 83 MIN) oraz datę i miejsce premiery filmu (21/12/1937, LA). Stalówkę z 18 karatowego złota próby 750 pokryto warstwą rodu, którą również ozdobiono  podobizną Myszki Miki. Poza piórem wiecznym w ofercie znajdzie się także pióro kulkowe.

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Great Characters Walt DisneyTM Artisan Edition 90 to jak sama nazwa wskazuje, model którego przygotowano zaledwie 90 egzemplarzy, co jest nawiązaniem do 90 rocznicy stworzenia Myszki Miki. Korpus i skuwkę wykonano z litego białego złota próby 750. Są one częściowo szkieletowane. Wybrane części pokryto warstwą żółtego złota. Całość uzupełniają liczne fragmenty lakierowane. Na piórze umieszczono kilka najbardziej charakterystycznych dla Disneylandu elementów, takie jak postacie z futurystycznego Tomorrowland, czy słynną kolejkę monorail, Okrągłe okno w kształcie hełmu skafandra odsłania twarz Mikiego na stalówce pod spodem. Na stalówce z 18 karatowego złota próby 750 umieszczono podobiznę Myszki Miki ze słynnego Mickey Mouse Club. Szczyt skuwki wieńczy logo marki Montblanc, które wykonano z masy perłowej.

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Uzupełnienie kolekcji stanowi dedykowany atrament w kolorze żółtym oraz notatnik #146 Great Characters, Walt Disney.

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

3 odpowiedzi »

  1. Każdy chciałby dostać taki prezent pod choinkę bądź na Mikołajki. Nie tylko dzieci ale też dorośli. Skromnie powiem nawet ja.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s