Epos

Epos Originale 3500 SK – mini recenzja

Koperta została wykonana ze stali nierdzewnej. Mierzy ona 41mm średnicy oraz 9,5mm wysokości. Jej powierzchnia została wykończona w przeważającej części wykończona za pomocą szczotkowania, jednak wybrane fragmenty zostały wypolerowane na wysoki połysk. Z prawej trony umieszczono koronkę, która została ozdobiona logo producenta. Rozmiar koronki został dobrany optymalnie do proporcji koperty oraz tak by operowało się nią wygodnie. Obok koronki umieszczono dodatkowo dwie tabliczki – pierwsza informuje nas o indywidualnym numerze zegarka, natomiast druga o wysokości limitacji, która w tym przypadku wynosi 888 egzemplarzy przygotowanych przez producenta. Miłym akcentem wartym odnotowania jest fakt, że nacięcia wszystkich śrub mocujących tabliczki ustawione są w jednym kierunku. Producent określił wodoodporność na poziomie 5ATM.

Stosunkowo wąski pierścień lunety otrzymał wypełnienie ze szkła szafirowego. Dekiel zegarka również jest transparentny, jednak do jego wypełnienia użyto szkła mineralnego. Cała konstrukcja jest dosyć transparentna, gdyż opisywany zegarek należy do grupy tzw. „szkieletonów”. Odchudzeniu poddano także konstrukcję mechanizmu. Szkieletowane płyty i mostki werku Unitas 6498 sprawiają, że możemy przyglądać się praktycznie wszystkim elementom konstrukcji.  Elementy konstrukcyjne zostały dodatkowo ozdobione za pomocą tzw. „pasów genewskich”. Mechanizm ten posiada oczywiście ręczny naciąg sprężyny (jej bęben widoczny jest na godzinie 1). Werk stanowi także zasadniczą część cyferblatu. Skala godzinowa umieszczona na wąskim, również szkieletowanym pierścieniu. Nakładane indeksy godzinowe atrakcyjnie połyskują na ciemniejszym tle, przez co odczytanie bieżącej godziny jest łatwiejsze, aniżeli mogłoby się wydawać, patrząc na projekt zegarka. Na godzinie 6 umieszczono subtarczę tzw. „małej sekundy”.

Zegarek posiada w zestawie czarny skórzany pasek z tradycyjną klamrą. Sprawia on dobre wrażenie, ale dopiero dłuższe użytkowanie będzie w stanie zadecydować o ostatecznej ocenie tego elementu.

Podsumowanie:

Epos Originale 3500 SK to ciekawy zegarek, który może się podobać. Dodatkowym atutem będzie limitowana ilość wyprodukowanych egzemplarzy. Rozsądnie dobrane wymiary sprawiają, że zegarek dobrze układa się na nadgarstku. Niewielka wysokość koperty sprawia, że czasomierz bez problemu będzie mieścił się także pod mankietem koszuli.

Zegarek do recenzji dostarczyła firma Chrono Online Sp.j – będącej dystrybutorem zegarków marki Epos w Polsce.

1 odpowiedź »

  1. To jest po prostu całkowity skeleton. Nie żaden tam semi- skeleton. Tylko całkowity skeleton. Z otwartym sercem zegarka oraz z otwartymi innymi elementami zegarka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s