Epos

Epos Sportive 3441 Day Date – mini recenzja

Po sukcesie modelu Sportive 3441 Diver firma Epos postanowiła zaprezentować nową (a właściwie dodatkową, bo opisywany przez nas wariant jest nadal dostępny w ofercie) wersję tego czasomierza. Jako że opisywaliśmy poprzedni model TUTAJ, a który nie różni się zbytnio specyfikacją, to skupimy się na krótkim opisaniu przeprojektowanych elementów.

Największą zmianą jest zastosowanie w pełni dekorowanego werku SW240. Wiąże się to nie tylko z polepszeniem walorów wizualnych, ale również z wyposażeniem zegarka w poszerzoną funkcję kalendarza. Obecnie wskazuje on nie tylko aktualny dzień miesiąca, ale i dzień tygodnia. Ta druga funkcja została zlokalizowana na cyferblacie pomiędzy indeksem godziny 9 i 12. Wspomniane wcześniej zdobienia mechanizmu możemy obserwować przez transparentne wypełnienie dekla, które w tym przypadku wykonano ze szkła mineralnego. Szkło ochraniające tarczę nadal jest szkłem szafirowym.

Podsumowanie:

Sportive 3441 Day Date to ciekawa wariacja na bazie modelu oferowanego już od ponad 3 lat. O tym, że jest to projekt udany najlepiej świadczy fakt, że 3441 znajduje się w niezmienionej formie w ciągłej sprzedaży. Czy wybrałbym model DD czy „podstawowy”? Z pewnością miałbym problem z wyborem, gdyż każdy z nich posiada unikalne dla siebie elementy, które są jego atutem jak rozszerzone wskazanie daty vs jego brak lub możliwość obserwowania mechanizmu vs ładny stalowy dekiel (który jest także charakterystyczny dla zegarków przeznaczonych do nurkowania).

Zegarek do recenzji dostarczyła firma Chrono Online Sp.j – będącej dystrybutorem zegarków marki Epos w Polsce.

1 odpowiedź »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s