Montblanc

Montblanc Frédéric Chopin Special Edition

Foto: Materiały prasowe marki Montblanc
Foto: Materiały prasowe marki Montblanc

Najnowsza edycja specjalna została poświęcona niesamowitemu wirtuozowi i legendzie muzyki, polskiemu kompozytorowi – Fryderykowi Chopinowi (1.03.1810 – 17.10.1849). Jego niesamowite wyczucie rytmu i harmonii oraz fascynujące melodie sprawiły, że stworzył on właściwie swój „nowy wymiar muzyki”. Techniczna wirtuozeria Fryderyka Chopina nadal stwarza wyzwanie dla współczesnych muzyków – ich dokonań można posłuchać w czasie Konkursu Chopinowskiego, który uznawany jest za najbardziej wymagający konkurs, w którym mogą się zmierzyć pianiści.

Klips uformowano na kształt młotka klawiatury fortepianowej, aby upamiętnić jego twórczość jak i instrument, którym posługiwał się kompozytor. Pierścień na skuwce zdobią nuty z jego słynnego nokturnu „B-moll op.9 No.1” – uzupełnia je logo marki Montblanc. Podpis kompozytora w formie grawerunku laserowego umieszczono na odwrocie skuwki pióra.

Dwukolorową stalówkę pióra wiecznego wykonano litego 14 karatowego złota – ozdobiona została grawerunkiem profilu Chopina. Niebieskie wstawki pióra wiecznego (w postaci okienka podglądu ilości atramentu) są nawiązaniem do „La Note Bleue”.

W ramach kolekcji specjalnej, klienci mogą wybierać spośród pióra wiecznego, pióra kulkowego lub długopisu. Każdy z przyborów piśmienniczych zapakowano w specjalne pudełko upominkowe, w którym znajduje się również notes wzbogacony o nuty ze słynnego „B-moll op.9 nr 1”.

5 odpowiedzi »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s