ATRAMENTY

Montblanc Pop Pink – test

W momencie odświeżania podstawowej linii atramentów, firma Montblanc zdecydowała się na dodanie kilku kolorów – wśród nich znalazł się inkaust o nazwie Pop Pink.

Opakowanie:

Po zmianie stylistyki, zewnętrzna biała powłoka została wzbogacona o pasek w kolorze atramentu znajdującego się wewnątrz, wraz z równie kolorową nazwą atramentu. Po wysunięciu wewnętrznego elementu, naszym oczom ukaże się szklany flakon (umieszczony w kolorowej wkładce również nawiązującej do barwy cieczy). Flakon prezentuje się interesująco – do tego wzoru marka Montblanc zdążyła nas już przyzwyczaić, a trzeba przyznać, że kałamarze te prezentują się atrakcyjnie i są naprawdę funkcjonalne (nie znam pióra, które by się nie zmieściło w otworze tego kałamarza). Grube szkło połączone jest z bardzo dobrym jakościowo korkiem. Podsumowując – opakowanie z pewnością jest jednym z najlepszych, jakie oferowane są obecnie na rynku.

Atrament:

Podejrzewałem, że Pop Pink może być atramentem zbyt jasnym do codziennego użytku, jednak doznałem miłego zaskoczenia. Kolor jest bardzo dobrze nasycony, dzięki czemu poza atrakcyjną barwą na papierze, otrzymujemy również tekst, który jest dobrze widoczny na papierze. Odcień różu jest bardzo przyjemny dla oka – jest czysty i nie ma dodatkowych domieszek kolorystycznych. Może to wydawać się dziwne, ale ten konkretny odcień na papierze wydaje się na swój sposób elegancki – na pewno daleko mu do zwykłego i przeciętnego różu”.

Strzępienia i przebijania nie zaobserwowałem. Cieniowanie jest bardzo dobre. Kleks pozwala zaobserwować, że atrament ten posiada całkiem sporą paletę odcieni pomiędzy najjaśniejszymi, a najciemniejszymi fragmentami.

Przepływ jest bardzo dobry, chociaż czasami miałem wrażenie, że atrament wydawał się nieco bardziej wodnisty. Niezależnie od tego, nie miałem żadnych problemów z podawaniem cieczy – nawet przy bardzo szybkim kreśleniu linii.

Czas wysychania należy do raczej długich – to cecha wspólna większości atramentów z podobnej palety kolorystycznej. Odporność na wodę jest praktycznie zerowa, jednak trudno to poczytywać za wadę, gdyż producent nie oferuje tego produktu jako permanentnego.

Podsumowanie:

Pop Pink to bardzo dobry atrament. Parametry z pewnością usatysfakcjonują zdecydowaną większość potencjalnych użytkowników. Od siebie dodam, że Pop Pink to jeden z najlepszych, a może i wręcz najciekawszy różowy atrament na rynku. Jeżeli chcielibyście wypróbować, czy to kolor dla Was, to polecam spróbować.

Za przekazanie atramentu do testu dziękuję firmie Legic, będącej dystrybutorem marki Montblanc oraz Butikowi Montblanc mieszczącemu się w Galerii Kazimierz w Krakowie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s