Montegrappa

Montegrappa Brenta – recenzja

Włosi od wielu lat znajdują się w czołówce, jeżeli chodzi o projektowanie przedmiotów użytkowych. Brenta jest tego doskonałym przykładem, pokazującym, że nadal w „klasycznym czarnym piórze wiecznym” da się zaproponować coś nowego.

Produkt oferowany jest w przeprojektowanym w ostatnich latach pudełku, które wykonano z kartonu. Materiał jest bardzo dobrej jakości. Na jego powierzchni wytłoczono powielone logo producenta. Zielona kolorystyka jest niecodzienna, ale prezentuje się dobrze. W tym momencie można już nawet napisać, że odkąd firma Montegrappa zmieniła opakowania, to kolor ten stał się dla niej charakterystyczny.

Przechodząc do zawartości opakowania, można by napisać, że jest to klasyczne, duże (149mm długości, 17mm średnicy oraz waga wynosząca 30g) pióro wieczne o stosunkowo oszczędnej stylistyce. Czarna żywica, z której wykonano skuwkę oraz korpus pióra jest bardzo dobrej jakości. Jej powierzchnia ukształtowana została jednak w bardzo ciekawy sposób. Ma się wrażenie, że projektanci inspirowali się geometrycznymi wzorcami z epoki art deco. Uwzględnić należy również nazwę tego modelu, która pochodzi od rzeki przepływającej przez miasto Bassano del Grappa, w którym produkowane są pióra Montegrappa. Wspomniana powierzchnia żywicy wydaje się również przypominać fale układające się na powierzchni wody. Przyznam, że jest to pióro trudne do sfotografowania w taki sposób, by jak najpełniej oddać te niuanse. Z pewnością produkt ten może się podobać.

Całość uzupełniają trzy delikatne pierścienie na skuwce oraz dwa dodatkowe umieszczone na zakończeniu korpusu oraz skuwki. Dopełnieniem jest klips z tradycyjną dla Montegrappy „kuleczką”. Na szczycie skuwki wygrawerowano logo producenta, natomiast nazwę firmy umieszczono nieco poniżej kompletu pierścieni. Tak dyskretne podejście do oznaczenia nazwy firmy sprawia, że całość wydaje się dzięki temu wręcz minimalistyczna.

Gwint służący do mocowania skuwki jest metalowy, jednak jego umiejscowienie oraz nacięcia dobrano tak, by nie powodowały dyskomfortu podczas użytkowania. Sekcję wykonano z żywicy.

W opisywanym egzemplarzu zamocowano stalówkę wykonaną ze stali nierdzewnej, jednak nabywcy mogą wybrać wariant ze stalówką wyprodukowaną z 14 karatowego złota (oczywiście za dopłatą). Nie przygotowywaliśmy próbki pisma, jednak testowaliśmy te stalówki wielokrotnie i piszą one bardzo dobrze.

Pióro jest zasilane za pomocą wymiennych naboi lub dołączanego do zestawu konwertera.

Podsumowanie:

Montegrappa Brenta to bardzo ciekawe, eleganckie pióro, które myślę, że znajdzie wielu zwolenników. Minimalizm połączony z ciekawą stylistyką sprawiają, że jest to produkt wyróżniający się spośród wielu innych produktów w podobnej kolorystyce. W cenie wynoszącej obecnie około 2200zł najpewniej większość użytkowników oczekiwałoby w standardzie złotej stalówki. Jeżeli nie przeszkadza nam wykonanie tego elementu ze stali lub też chcemy dopłacić do wariantu ze złotą stalówką (na stronie producenta to różnica 300 Euro), to jest to ciekawa i niesztampowa propozycja.

Na zakończenie chciałem podziękować sklepowi Twoje Pióro za użyczenie pióra do recenzji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s