PIÓRA WIECZNE

Pineider LGB ROCK – recenzja

Pióra firmy Pineider prezentowaliśmy już wielokrotnie. Ich charakterystyczne wzornictwo oraz funkcjonalność sprawiły, że całkiem szybko znalazły one grono stałych zwolenników.

Tytułowe pióro, podobnie jak inne produkty marki Pineider, oferowane jest w bardzo ciekawie zaprojektowanym opakowaniu. Przypomina ono niewielki sekretarzyk, w którym poza piórem, umieszczono całą niezbędną dokumentację wraz z zestawem firmowej papeterii.

Sam produkt jest nader klasyczny. Czarna żywica została połączona z pozłacanymi elementami metalowymi. Ogólny projekt nie odbiega zbytnio od tego, do czego przyzwyczaiły nas pióra tej marki i ta konsekwencja jest zaletą. Na górze skuwki umieszczono dysk z nazwą firmy. Klips ukształtowany na wzór ptasiego pióra stał się już właściwie znakiem piór Pineider. Jego sprężynowy system docisku sprawia, że zakres pracy jest na tyle duży, że uda nam się pióro zamocować nawet na grubej okładce notesu. Szeroki pierścień skuwki stanowi odpowiednią przeciwwagę stylistyczną dla elementu umieszczonego na zakończeniu pióra. To właśnie ten ostatni element jest pewnym wyróżnikiem tytułowego produktu. Element ten służy do obsługi zintegrowanego systemu zasilania, co wyróżnia to pióro spośród większości produktów Pineider, które mieliśmy już okazję prezentować. System piston filler jest w tym przypadku rozwiązaniem jak najbardziej podnoszącym ogólną ocenę produktu. Ilość pozostałego w korpusie atramentu możemy sprawdzać za pomocą okienka podglądu, które usytuowano w miejscu połączenia korpusu i sekcji.

Wykonana ze stali nierdzewnej stalówka została pokryta warstwą różowego złota celem dopasowania jej kolorystycznie do pozostałych elementów pióra, które również wykonane zostały z metalu. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się wzór pokrywający stalówkę – nazwa firmy została ciekawie wkomponowana w kształt skrzydełek.

Pióro poza klasycznym wyglądem cechuje się także bardzo dobrą jakością wykonania. Wysokogatunkowa żywica połączona została z odpowiednio obrobionymi elementami metalowymi. Grawerunkom również nie można nic zarzucić nawet oglądając je w odpowiednio dużym powiększeniu.

Podsumowanie:

Pineider LGB ROCK to z pewnością ciekawa propozycja dla osób szukających klasycznych rozwiązań (zarówno w kwestii kolorystyki jak i sposobu napełniania pióra), bez konieczności rezygnacji przy tym z wygody wybranych nowoczesnych rozwiązań (jak magnetyczny system zamykania i otwierania pióra).

Podziękowania dla firmy INNER – TOMAR S. C. będącej dystrybutorem marki Pineider za dostarczenie pióra do recenzji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s