ATRAMENTY

Pilot-Iroshizuku Kon-Peki – TEST

a_iroshizuku_1

Dziś chciałbym zaprezentować małą próbkę tekstu oraz kilka zdjęć, jednego z moich ulubionych atramentów. Niestety seria Iroshizuku jest w Polsce bardzo trudno dostępna, a najczęściej wcale. Jeżeli już natkniemy się na polski sklep oferujący buteleczki tego atramentu, to ceny zakrawają o absurd, ponieważ widywałem już ceny na poziomie 140-170zł za sztukę. W tzw. „kraju kwitnącej wiśni”, możemy stać się jego szczęśliwymi posiadaczami za ok 1/3 tej ceny – kalkulacja jest więc prosta. Niemniej, atramenty z tej serii są moim skromnym zdaniem – doskonałe.

Opakowanie:

Wykonano z grubego kartonu, o srebrzystej powierzchni. Na każdym pudełeczku widnieje prostokąt przedstawiający kolor atramentu oraz podstawowe informacje nt serii, producenta, oraz objętości zawartego wewnątrz atramentu.

konpeki_1

konpeki_2

Buteleczka:

Prze-pięk-na! Tylko tak można o niej owiedzieć. Doskonała prosta forma, wykonana z grubego szkła (z jeszcze grubszym dnem w którego centralnej części wykonano zagłębienie pozwalające wykorzystać atrament do ostatniej kropli. Buteleczka ta bardziej przywodzi na myśl opakowanie perfum, aniżeli atramentu. Na przedniej stronie znajduje się równie prosta etykieta powielająca informacje z opakowania. Całość wieńczy czarna zakrętka, która przewiązana jest srebrnym sznureczkiem. Dbałość o detale jest niesamowita. W końcu mamy do czynienia z produktem przeznaczonym do użytku codziennego. Samo spoglądanie na produkt sprawia przyjemność, jeszcze przed jego docelowym wykorzystaniem tj. przed napełnieniem pióra.

Podsumowanie:

Mogę każdemu polecić tą doskonałą serię atramentów z czystym sumieniem każdemu miłośnikowi piór wiecznych – nie zawiedziecie się. Ceny nie są niskie nawet kupując za granicą – w końcu cena powiedzmy 1 butelki + przesyłka (która sprawia, że bardziej opłacalny jest zakup większej ilości lub umówienie się ze znajomymi na zakup grupowy), pozwalała by nam zakupić w najbliższym „papierniczym” spokojnie ze 3 buteleczki atramentów innych producentów takich jak Parker czy Waterman. Może. Ale jakość atramentu, opakowania i dbałość producenta o nasze zadowolenie sprawia, że produkt ten zostawia tamte daleko w tyle.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s