Tag Heuer

Tag Heuer i Monaco Grand Prix – cz. 3 (Carrera Calibre 1887 Chronograph)

Foto: Materiały prasowe marki Tag Heuer

Foto: Materiały prasowe marki Tag Heuer

Trzecim i jednocześnie ostatnim z serii poświęconej Grand Prix Monaco, jest Carrera Calibre 1887 Chronograph.

Koperta została złożona z polerowanych, szczotkowanych i piaskowanych elementów, wykonanych ze stali nierdzewnej oraz tytanu. Jej wymiary to 45mm średnicy. Podobnie jak i w innych modelach, tak i tutaj nie mogło zabraknąć węglika tytanu, którym pokryto pierścień lunety. Na uwagę zasługują ciekawie zaprojektowane uszy oraz powierzchnia boczna koperty. Zegarek ten wyróżnia się także położeniem elementów, służących do obsługi czasomierza. W tym przypadku zdecydowano się na układ zwany czasem „bull head” – co z „byczą głową” ma tyle wspólnego, ile wyobrażenie sobie przycisków stopera w roli rogów. Co więcej, równie intrygującym zabiegiem jest znaczne podniesienie górnej krawędzi tarczy, tak, aby ułatwić odczyt aktualnego czasu bez przechylania zegarka. Drugim plusem takiego rozwiązania jest łatwiejszy dostęp do przycisków, którymi obsługujemy funkcję stopera, a także podczas operowania koronką.

Foto: Materiały prasowe marki Tag Heuer

Foto: Materiały prasowe marki Tag Heuer

Wewnątrz koperty umieszczono mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny Cal. 1887, który został zaprojektowany i wykonany przez markę Tag Heuer. Jest to ten sam werk, co w przypadku opisywanego wczoraj drugiego z trzech czasomierzy tej serii. Dzięki zastosowaniu szkła szafirowego do wypełnienia dekla, każdy z nabywców będzie mógł obserwować jego pracę.

Czarna tarcza została wykończona szlifem słonecznym, co tworzy z wyraźnymi nakładanymi ręcznie indeksami ciekawe połączenie. Na powierzchni cyferblatu, poza okienkiem datownika, nie mogło zabraknąć trzech totalizatorów – z tym, że tzw. „mała sekunda” jest praktycznie bezużyteczna, ponieważ nie zaopatrzono jej w jakąkolwiek podziałkę. Inaczej jest z pozostałymi dwoma subtarczami oraz centralną wskazówką sekundową, które umożliwiają przejrzysty odczyt wskazań. Na zewnętrznym pierścieniu okalającym tarczę naniesiono skalę tachymetru.

Foto: Materiały prasowe marki Tag Heuer

Foto: Materiały prasowe marki Tag Heuer

Tarczę chroni wypukłe szafirowe szkło z obustronną powłoką antyrefleksyjną. Zegarek jest oferowany na czarnym pasku ze skóry aligatora.

Zobacz także:

Tag Heuer i Monaco Grand Prix – cz. 1 (Monaco Full Black)

Tag Heuer i Monaco Grand Prix – cz. 2 (Carrera Calibre 1887 Chronograph Monaco Grand Prix Limited Edition)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s