Tag Heuer

Tag Heuer i Monaco Grand Prix – cz. 2 (Carrera Calibre 1887 Chronograph Monaco Grand Prix Limited Edition)

Foto: Materiały prasowe marki Tag Heuer

Foto: Materiały prasowe marki Tag Heuer

Drugim z serii zegarków poświęconych Grand Prix Monaco, jest limitowana wersja modelu Carrera Calibre 1887. Charakter tego czasomierza został dodatkowo wzbogacony pewnymi elementami, które czynią go już na wskroś sportowym.

Kopertę o średnicy 43 milimetrów wykonano z piaskowanego tytanu, pokrytego podobnie jak w opisywanym wczoraj modelu Monaco Full Black oraz V4, powłoką z węglika tytanu. Nadaje ona kopercie czarny kolor, a jednocześnie jest ona wytrzymała na zarysowania. Ceramiczny wkład pierścienia lunety otrzymał czerwone wypełnienie napisu „Monaco Grand Prix”. Po prawej stronie umieszczono przyciski odpowiadające za obsługę stopera, oraz dużą i wygodną karbowaną koronkę. Przycisk, którym włączamy bądź zatrzymujemy pomiar czasu, został podkreślony czerwoną obwódką. Producent podaje, że zegarek jest wodoodporny do 100m.

Wewnątrz zegarka odnajdziemy mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny, który jest konstrukcją manufakturową marki Tag Heuer, a mianowicie Cal. 1887. Pracuje on z częstotliwością 4Hz (28800 VpH) oraz oferuje rezerwę chodu na poziomie 50 godzin (przy włączonej funkcji stopera wynik ten wynosi 40).

Foto: Materiały prasowe marki Tag Heuer

Foto: Materiały prasowe marki Tag Heuer

Układ tarczy jest analogiczny do modelu nie objętego limitacją, jednak sama kolorystyka jest spójna dla wszystkich trzech modeli poświęconych wyścigowi w Monaco. Czerń i czerwień królują niepodzielnie, a uroku dodają polerowane indeksy oraz wskazówki. Jednak w modelu nawiązującym do sportów motorowych nie mogło zabraknąć takich smaczków jak czerwone wskazówki odpowiadające za wskazania funkcji stopera – włącznie z dużą i doskonale czytelną centralną wskazówką sekundnika. W połączeniu z oznaczeniem indeksów godzinowych przy pomocy arabskich cyfr odpowiadających za wskazanie minut bądź sekund, mamy wrażenie, że cyferblat został żywcem wyjęty z kokpitu sportowego bolidu. Sam cyferblat jest koloru czarnego, wraz z przebiegającymi pionowo dwoma liniami w kolorze szarym oraz jedną, w kolorze czerwonym. Rozkład totalizatorów jest bardzo czytelny – na godzinie 12 umieszczono pomiar minut, na godzinie 6 znalazło się wskazanie godzin, a na godzinie 9 odnajdziemy mały sekundnik tzw. „running second”, ponieważ jak to w zegarkach z funkcją stopera bywa – wskazanie to jest niezależne od pracy układu stopera. Wszystkie nakładane elementy takie jak indeksy, logo producenta, czy ramka okienka datownika, nakładane są ręcznie.

Cyferblat jest chroniony przez wypukłe szafirowe szkło, które zostało pokryte obustronną powłoką antyrefleksyjną. Tego samego rodzaju szkła użyto do wypełnienia dekla, jednak w przypadku tej wersji zegarka, naniesiono na nie także logo Monaco Grand Prix oraz opis, informujący nabywcę, że jest posiadaczem jednego z 2500 sztuk tego czasomierza.

Sportowego akcentu nie mogło zabraknąć także w czarnym gumowym pasku, na którym zegarek jest oferowany – jego powierzchnia nawiązuje do bieżnika opony.

1 odpowiedź »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s