Panerai

Panerai Luminor 1950 3 Days GMT 24H PAM00531

Foto: Materiały prasowe marki Panerai

Foto: Materiały prasowe marki Panerai

Zegarek ten jest pierwszym wykorzystującym nowy manufakturowy mechanizm z automatycznym naciągiem – P.9003. Jedną z najistotniejszych zmian w stosunku do kalibru P.9001 jest zmiana sposobu wskazania drugiej strefy czasowej z 12 godzinnego, na 24 godzinne. Przeprojektowano także wskaźnik rezerwy chodu, który odnajdziemy pod przeszklonym szafirowym szkłem deklem. Werk pracuje z częstotliwością 28800 VpH, a dzięki dwóm bębnom ze sprężynami, oferuje użytkownikowi 3 dniową rezerwę chodu. Do jego zmontowania użyto 233 komponentów.

Foto: Materiały prasowe marki Panerai

Foto: Materiały prasowe marki Panerai

Z ciekawszych funkcji zegarka, można wymienić fakt, że wskazówkę godzinową możemy regulować w godzinnych odstępach bez zmiany pozycji wskazówki minutowej – dla osób często podróżujących będzie to z pewnością spore udogodnienie. Drugim elementem jest zatrzymanie balansu oraz powrót wskazówki sekundowej na pozycję „0”, podczas ustawiania czasu przez użytkownika.

Na czarnej tarczy poza wyraźnymi indeksami godzinowymi, naniesiono wspomnianą wcześniej podziałkę dla wskazówki drugiej strefy czasowej. Tradycyjnie dla marki Panerai, na godzinie 9 umieszczono małą sekundę, a całość uzupełniono datownikiem zlokalizowanym na godzinie 3. Doskonale widoczne polerowane wskazówki wypełniono beżowym materiałem luminescencyjnym co nadaje zegarkowi lekkiego charakteru vintage. Cyferblat jest chroniony przez szafirowe wypukłe szkło, które zostało pokryte powłoką antyrefleksyjną.

Foto: Materiały prasowe marki Panerai

Foto: Materiały prasowe marki Panerai

Koperta mierzy 44 milimetry średnicy i jest to doskonale znany wszystkim miłośnikom (i nie tylko) marki Panerai wzór, którego chyba specjalnie nie trzeba opisywać. Z ważniejszych faktów wymienić można fakt, że wykonana została z polerowanej stali AISI 316L, podobnie jak pierścień lunety. Dla odmiany, osłona koronki oraz dekiel są szczotkowane i tworzą bardzo ciekawy kontrast. Ciekawym rozwiązaniem stosowanym przez producenta jest system szybkiej zmiany paska – aby tego dokonać, wystarczy wcisnąć niewielki przycisk znajdujący się na jednym z pary uszu od spodniej strony. Rozwiązanie to jest proste, szybkie i umożliwia wymianę paska bez ryzyka porysowania koperty. Producent podaje, że zegarek jest wodoodporny do 300 metrów (30atm).

Foto: Materiały prasowe marki Panerai

Foto: Materiały prasowe marki Panerai

Czasomierz jest oferowany na czarnym skórzanym pasku z przeszyciem w kolorze ecru. W komplecie jest także drugi, gumowy pasek oraz narzędzie ułatwiające jego wymianę. Przyznam, że w mojej ocenie jest to jeden z ciekawszych zegarków tego producenta, które zostały zaprezentowane w ostatnim czasie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s