Oris

Oris Greenwich Mean Time Limited Edition

Foto: Materiały prasowe marki Oris

Foto: Materiały prasowe marki Oris

Najnowszym zegarkiem zaprezentowanym przez markę Oris, jest limitowana edycja Greenwich Mean Time. Czasomierz ten ma upamiętniać wydarzenie mające miejsce blisko 130 lat temu, kiedy to na międzynarodowej konferencji Meridian, przyjęto pomysł Sir Sandford’a Fleming’a, który dotyczył 24 godzinnego wskazania czasu oraz podziału naszego globu na poszczególne strefy czasowe w oparciu o położenie południków.

Model ten jest bardzo ciekawym uzupełnieniem dotychczasowej kolekcji marki Oris. Koperta, cyferblat czy wskazówki są mocno charakterystyczne i doskonale rozpoznawalne przez miłośników marki. Większość osób, które widziały wcześniej modele Oris’a o eleganckim charakterze, rozpoznają pewne elementy nawet gdyby tarcza nie była opatrzona logo producenta.

Foto: Materiały prasowe marki Oris

Foto: Materiały prasowe marki Oris

Zegarek został wyposażony w funkcję, która pozwala na łatwe dopasowanie wskazania drugiej strefy czasowej wprzód i w tył bez żmudnych operacji. Rozwiązanie to będzie doskonałe dla osób, które często podróżują. Czasomierz ten objęty jest limitacją do 1000 sztuk.

Srebrna giloszowana tarcza z nakładanymi indeksami, robi bardzo dobre wrażenie i jest przy tym elegancka. Centralne niklowane wskazówki wypełniono materiałem Super LuminNova, więc nie będziemy mieli problemu z odczytaniem czasu nawet w niesprzyjających warunkach oświetleniowych. Na godzinie 9 umieszczono małą sekundę, a w opozycji do niej, na godzinie 3 znalazło się wskazanie drugiej strefy czasowej z okienkiem, dzięki któremu będziemy wiedzieć, czy w owej drugiej strefie czasowej mamy aktualnie dzień bądź noc. Na godzinie 6 odnajdziemy okienko datownika. Można powiedzieć, że patrząc na komplet tych elementów rysuje nam się bardzo ciekawa propozycja eleganckiego zegarka dla ludzi, którzy często podróżują.

Foto: Materiały prasowe marki Oris

Foto: Materiały prasowe marki Oris

Koperta została złożona z kilku elementów wykonanych ze stali nierdzewnej, i mierzy ona 42mm średnicy. Zegarek oferuje wodoodporność na poziomie 5 bar, co w tej klasie jest parametrem w zupełności wystarczającym. Sama powierzchnia koperty łączy elementy szczotkowane oraz polerowane – takie jak np. pierścień lunety, do wypełnienia którego użyto szkła szafirowego, które obustronnie zostało pokryte powłoką antyrefleksyjną. Na deklu umieszczono grawer przedstawiający Sir Sandford’a Fleming ‚a. Wewnątrz zegarka pracuje mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny, oznaczony jako Oris Cal. 690. Jest to konstrukcja bazująca na mechanizmie ETA 2836-2.

Zegarek będzie oferowany na brązowym pasku ze skóry cielęcej z zapięciem motylkowym, bądź na stalowej bransolecie. Przewidywana cena detaliczna czasomierza (w Szwajcarii tj. „Swiss Retail Price”) to 3300 CHF.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s