IWC

IWC Pilot’s Watch “Ju-Air”

Foto: Materiały prasowe marki IWC

Foto: Materiały prasowe marki IWC

Kolejnym z serii limitowanych zegarków typu „Pilot” zaprezentowanych w ostatnim czasie przez markę IWC, jest edycja “Ju-Air”. Wersja ta jest uhonorowaniem projektu i dokonań samolotu Junkers Ju-52. Jeden z tych samolotów lata z logo IWC od blisko dwóch dekad – był on również wykorzystywany podczas prezentacji nowych modeli IWC w roku 2000. Samolot ten mimo swojej premiery w 1939 roku, odegrał ważną rolę w historii lotnictwa.

Podobnie jak w przypadku IWC Patrouille Suisse Jubilee Edition, o którym pisałem niedawno, tak i w tym przypadku kolory nawiązują do tych z kokpitu samolotu. Producent pisze o nim „in the colours of the silver bird” (tłum. „w kolorze srebrnego ptaka”) i taki też jest zegarek. Na rodowanej tarczy umieszczono wyraźne nakładane indeksy wypełnione masą luminescencyjną. Na zewnętrznym pierścieniu naniesiono podziałkę sekundnika, która pełni również rolę podziałki minutowej. Umieszczone w układzie pionowym totalizatory odpowiedzialne między innymi za wskazania stopera są elementem charakterystycznym dla tej serii zegarków IWC, podobnie jak czerwone wypełnienie małej wskazówki sekundowej umieszczonej na godzinie 6. Rozpoznawalnym jest także kształt okienka datownika – nie ogranicza się on jedynie do aktualnego dnia miesiąca, ale pokazuje on aż trzy cyfry. Wskazówki można zaliczyć do tzw. „klasyki gatunku” więc trudno tutaj pisać o nich coś więcej. Cyferblat jest chroniony przez szafirowe szkło, które pokryto obustronnie powłoką antyrefleksyjną.

Foto: Materiały prasowe marki IWC

Foto: Materiały prasowe marki IWC

Koperta mierzy 43 milimetry średnicy i wykonana została ze stali nierdzewnej. Jej szczotkowane wykończenie powierzchni bardzo dobrze współgra z polerowanymi akcentami, a także elementami takimi jak polerowane przyciski odpowiedzialne za obsługę funkcji stopera. Na deklu poza standardowym zestawem informacji, producent zdecydował się umieścić podobiznę samolotu Ju-52. Koronka jest zakręcana. Zegarek jest wodoodporny do 6 bar. Wewnątrz pracuje manufakturowy mechanizm z automatycznym naciągiem, oznaczony jako 89365. Pracuje on z częstotliwością 4Hz (28800 VpH) i zapewnia przy pełnym naciągu sprężyny 68 godzin rezerwy chodu.

Zegarek jest oferowany na czarnym pasku ze skóry aligatora wraz z zapięciem motylkowym. Na całą edycję składa się 500 sztuk czasomierzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s