Longines

Longines Avigation

Foto. Materiały prasowe marki Longines

Foto. Materiały prasowe marki Longines

Obecny rok upływa pod znakiem reedycji. Kolejnym modelem tego typu jest Avigation, który został zaprezentowany przez markę Longines. Będzie on uzupełnieniem kolekcji Heritage. Pierwotnie, zegarek ten był produkowany od 1949 roku, dla armii brytyjskiej. Podkreślany jest fakt, że protoplasta był odporny w znacznym stopniu na działanie pól magnetycznych. Oczywiście w dobie cyfryzacji i urządzeń działających w oparciu o prąd elektryczny, również zadbano o kontynuację tej cechy.

Okrągła koperta o średnicy 44 milimetrów została wykonana ze stali nierdzewnej. Wyraźnie zarysowany kształt uszu nawiązuje to militarnych korzeni czasomierza. Pierścień lunety został wypolerowany w odróżnieniu od przeważających szczotkowanych powierzchni. Werk znajdujący się wewnątrz, otrzymał osłonę z materiału odpornego na działanie pola magnetycznego – producent nie podaje składu, a jedynie określa go jako „soft iron”.

Foto. Materiały prasowe marki Longines

Foto. Materiały prasowe marki Longines

Mechanizm jest wyposażony w automatyczny naciąg sprężyny i nosi oznaczenie Cal. L704.2 (ETA A07 171). Pracuje on z częstotliwością 28800 VpH i oferuje 48 godzin rezerwy chodu (przy maksymalnym naciągu sprężyny).

Czarny cyferblat charakteryzuje się znaczną ilością cech dla zegarków typu „pilot”. Zastosowana stylistyka sprawia wrażenie przejrzystości oraz umożliwia łatwy odczyt wskazań. Wewnątrz standardowej podziałki minutowo – godzinowej, umieszczono 24 godzinną skalę dla wskazania drugiej strefy czasowej. Rodowane wskazówki zostały wykonane jako szkieletonowane, po czym wypełniono je materiałem Super LumiNova. Dla odróżnienia i zwiększenia czytelności, wskazówka odpowiedzialna za funkcję GMT została pomalowana na czerwono. Na godzinie 3 umieszczono okienko datownika. W mojej ocenie, lepiej wyglądało by, gdyby tarcza daty była czarna, a nie biała. Być może producent chciał w ten sposób uzupełnić brak indeksu na godzinie 3 za pomocą tego właśnie elementu. Tarczę chroni szkło szafirowe pokryte warstwą antyrefleksyjną.

Zegarek jest oferowany na czarnym pasku ze skóry aligatora.

Kategorie: Longines, ZEGARKI

Tagi: , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s