Oris

Oris Big Crown ProPilot Chronograph GMT

Foto: Materiały prasowe marki Oris

Foto: Materiały prasowe marki Oris

W temacie zegarków utrzymanych w stylistyce typu „pilot” powiedziano już wiele. Jednak to nie powstrzymuje producentów przed pokazywaniem coraz to nowych wersji, które bywają uzupełniane o dodatkowe funkcje. Tym razem mowa o Oris Big Crown ProPilot Chronograph GMT, który nie tylko został wyposażony w funkcję stopera, ale jak nazwa wskazuje, również we wskazanie drugiej strefy czasowej.

Foto: Materiały prasowe marki Oris

Foto: Materiały prasowe marki Oris

Charakterystyczna, prosta w kształtach koperta została ozdobiona dwoma karbowanymi pierścieniami, których wzór przywodzi na myśl turbinę silnika lotniczego. Jeden z tych pierścieni okala dekiel, drugi natomiast występuje w roli pierścienia lunety. Ten ostatni został wypełniony szkłem szafirowym, które zostało pokryte obustronnie powłoką antyrefleksyjną. Do wypełnienia dekla użyto tego samego rodzaju szkła. Powierzchnia wykonanej ze stali nierdzewnej koperty jest satynowana i bardzo dobrze komponuje się z militarnym charakterem zegarka. Jej średnica wynosi 44mm. Wewnątrz pracuje mechanizm Cal. 667, który bazuje na werku ETA 7754. Zegarek jest wodoodporny do 100m.

Foto: Materiały prasowe marki Oris

Foto: Materiały prasowe marki Oris

Pierwszy co rzuca się w oczy na powierzchni czarnej tarczy, to duże i wyraźne indeksy godzinowe. W drugiej kolejności jest to podziałka minutowa, oraz naniesiona tuż obok niej, 24 godzinna skala dla wskazania drugiej strefy czasowej. Trzy totalizatory oraz skośnie umieszczone okienko datownika to elementy charakterystyczne dla zastosowanego w zegarku mechanizmu. Nie jest to bynajmniej wada, ponieważ takie umiejscowienie tych elementów wygląda dobrze i sprawdza się w użytkowaniu. W centralnej osi umiejscowiono cztery wskazówki: sekundnik stopera, minutową, godzinową, oraz zakończoną pomarańczowym grotem wskazówkę GMT.

Zegarek jest dostępny na tekstylnym pasku wyposażonym w zapięcie motylkowe lub na stalowej bransolecie. Sugerowane ceny to 3600 CHF za wersję na pasku oraz 3800 CHF w przypadku wersji z bransoletą.

Kategorie: Oris, ZEGARKI

Tagi: , , , , ,

1 odpowiedź »

  1. Zegarek zaiste pięknie wykonany. Odmłodzona linia ORIS Pilot robi wrażenie. Beżem i korona z charakterystycznymi nacieciami ma imitować wirniki w silniku samolotowym. Zegarek bardzo fajnie wykonany, zaskakuje wodoszczelność do 100m.
    Nie byłem wielkim fanem serii PILOT ale chyba zmienię zdanie, zegarki zyskały na lekkości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s