Panerai

Officine Panerai prezentuje nowe kolory pasków

Foto: Materiały prasowe marki Panerai

Foto: Materiały prasowe marki Panerai

Wraz z nastaniem lata, Officine Panerai postanowiło zaprezentować jedenaście nowych kolorów swoich pasków wykonywanych ze skóry aligatora. Osiem z nich będzie wykończone tak by ich powierzchnia była półmatowa, natomiast pozostałe trzy, będą wykończone na połysk. Producent podkreśla, że zabieg ten ma na celu lepsze dopasowanie swojej oferty dla damskiej części swojej klienteli.

Foto: Materiały prasowe marki Panerai

Foto: Materiały prasowe marki Panerai

Oczywiście paski są nie tylko szyte ręcznie, ale i ręcznie wykańczane. Manualnemu procesowi obróbki podlega nawet część związana z nadawaniem ostatecznego połysku. Firma zaznacza, że produkowane przez nią paski mają być połączeniem prostoty oraz wysokiej jakości gotowego wyrobu. Surowiec jest pozyskiwany z farm znajdujących się w stanie Louisiana w USA, a proces ten jest zgodny z „Konwencją o międzynarodowym handlu zagrożonymi gatunkami dzikiej fauny i flory (CITES) przyjętej w Waszyngtonie w 1970 roku. Zadbano również o detale – odpowiednie wykonanie krawędzi pasków, użycie wysokiej jakości podszewki czy nici przekłada się także na podwyższoną wytrzymałość paska podczas użytkowania.

Foto: Materiały prasowe marki Panerai

Foto: Materiały prasowe marki Panerai

Paski zostały przygotowane z myślą o modelach takich jak:

  • Radiomir 1940 (42mm),
  • Luminor 1950 (42mm)
  • Luminor (40mm).

W mojej ocenie krok ten jest niezwykle ciekawy, gdyż do tej pory niespecjalnie mogliśmy spotkać się z próbą przystosowywania zegarków męskich tak, by nosiły je również panie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s