Oris

Oris Artix Blue

Foto: Materiały prasowe marki Oris

Foto: Materiały prasowe marki Oris

Artix Date Blue jest najnowszym rozszerzeniem wciąż rozwijanej kolekcji Artix. W modelu tym postawiono na prostotę kształtów, połączonych z głębokim odcieniem koloru niebieskiego. Właściwie barwa cyferblatu to ciemny granat, który producent określa jako „Midnight Blue”, i ma się on kojarzyć z kolorem nieba oglądanego w czasie nocy. Aby uzyskać taki odcień, zastosowano powłokę galwaniczną.

Jednak tarcza to nie tylko kolor – jej zewnętrzny pierścień to podziałka minutowa z 12 godzinną interpretacją indeksów godzinowych, które zdublowano w formie nakładanych, dużych, wypełnionych materiałem luminescencyjnym indeksów. Także powierzchnia tarczy posiada zróżnicowaną strukturę – zewnętrzny pierścień jest gładki, natomiast wewnętrzne są giloszowane (a co więcej zastosowano zróżnicowaną skalę użytego wzoru). Rozwiązanie to w połączeniu z kolorem tarczy tworzy bardzo ciekawe, i niewątpliwie elegancko wyglądające rozwiązanie. Wspominam o tym, gdyż zegarki, które mają niebieskie tarcze raczej uchodzą za zegarki nie nadające się do noszenia ich w parze ze strojem eleganckim. W moim opinii, Oris Artix Blue w pełni zasługuje na określenie go jako zegarka niezwykle uniwersalnego, który z powodzeniem można założyć i do garnituru, jak i do stroju casual. Cyferblat posiada także okienko datownika zlokalizowane na godzinie 6. Nie sposób pominąć pięknych w swej prostocie niklowanych wskazówek, które podobnie jak indeksy zostały wypełnione Super LumiNovą. Całość chroni wypukłe szkło szafirowe.

Foto: Materiały prasowe marki Oris

Foto: Materiały prasowe marki Oris

Koperta została wykonana ze stali nierdzewnej i mierzy 42 mm średnicy. Jej kształty doskonale współgrają z projektem opisanej wyżej tarczy. Uroku dodaje także łącznie dwóch sposobów wykończenia metalu, a mianowicie szczotkowania oraz polerowania. Zgodnie z obowiązującymi trendami, mechanizm możemy podziwiać przez transparentne wypełnienie dekla. Zegarek jest wodoodporny do 100m (10bar).

Wewnątrz pracuje mechanizm oznaczony przez producenta symbolem 733. Jest to werk z automatycznym naciągiem sprężyny, bazujący na kalibrze Sellita SW200-1. Zegarek jest oferowany na niebieskim pasku ze skóry cielęcej, którego powierzchnia ma imitować skórę krokodyla, lub na stalowej bransolecie.

Cena detaliczna sugerowana przez producenta to: 1450 CHF

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s