Vacheron Constantin

Vacheron Constantin Pre-W&W2014: Platinum Keeps Time To The Tune Of Useful Complications

Foto: Materiały prasowe marki Vacheron Constantin

Foto: Materiały prasowe marki Vacheron Constantin

Po znakomitych czasomierzach przygotowanych dla niedawno otwartego butiku w Moskwie, manufaktura Vacheron Constantin prezentuje kolejne dwa modele – tym razem pod hasłem „Platinum Keeps Time To The Tune Of Useful Complications”. Poza przynależnością do kolekcji Traditionnelle, oba czasomierze należą do prestiżowej linii Collection Excellence Platine i zostały przygotowane z myślą o najbardziej wymagających klientach. Również dobór materiału, z którego wykonana została koperta, ma symbolizować unikalny charakter oraz doskonałą jakość zegarków produkowanych przez Vacheron Constantin.

W obu zegarkach koperta oraz koronka zostały wykonane z platyny (PT 950). Co więcej, z tego samego metalu wykonano także tarcze zegarków, których powierzchnię wykończono przy pomocy procesu piaskowania, a następnie pomiędzy indeksami na godzinie 4 i 5 umieszczono niewielkie oznaczenie informujące, że także cyferblat został wykonany z tego szlachetnego kruszcu. Oczywiście z platyny jest także klamra paska. Oba modele zostały wykonane w ilości wynoszącej 100 sztuk.

Traditionnelle Day-Date and Power Reserve Collection Excellence Platine

Często o doskonałości mówi się w odniesieniu do prostoty, która uważana jest za ponadczasową. I taki w gruncie rzeczy jest ten zegarek w swoim wyrazie. Na platynowej tarczy o satynowej powierzchni naniesiono zewnętrzną podziałkę minutową typu „railroad” oraz delikatne w wyrazie, nakładane indeksy godzinowe. Także sposób zaznaczenia sub-tarcz datownika wskazującego dzień miesiąca oraz tygodnia, jest niezwykle subtelny. Prosta, elegancka czcionka dopełnia dzieła. Na godzinie 6 umieszczono niewielki wskaźnik rezerwy chodu. Wskazówki odpowiadające za wskazanie ilości zmagazynowanej w sprężynie energii oraz datownika są barwione na niebiesko, podczas gdy główne zostały wypolerowane na wysoki połysk i komponują się kolorystycznie z materiałem koperty.

Foto: Materiały prasowe marki Vacheron Constantin

Foto: Materiały prasowe marki Vacheron Constantin

Jeżeli o kopercie mowa, to jak wspomniano, została ona wykonana z platyny próby 950, i mierzy ona 39,5mm średnicy. W jej wnętrzu pracuje mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny, oznaczony jako Cal. 2475 SC. Charakteryzuje się on rezerwą chodu na poziomie 40 godzin, a także częstotliwością pracy wynoszącą 28800 VpH. Werk składa się z 264 komponentów, a do łożyskowania ruchomych elementów zastosowano 27 kamieni.

Traditionnelle World Time Collection Excellence Platine

Model ten jest jednym z najbardziej charakterystycznych oraz rozpoznawalnych zegarków typu „worldtimer” na świecie. Taki stan rzeczy ma miejsce za sprawą zaprezentowanego w 1932 roku zegarka z możliwością odczytu czasu w 31 miastach świata. Aktualnie produkowany model został dodatkowo rozbudowany i w porównaniu do modelu sprzed ponad 80 lat, umożliwia on odczyt czasu w jednej z aż 37 stref czasowych (doprecyzowania wymaga fakt, że chodzi przede wszystkim o podział wg miast, a nie dokładnego odwzorowania oficjalnie przyjętych stref czasowych).

Foto: Materiały prasowe marki Vacheron Constantin

Foto: Materiały prasowe marki Vacheron Constantin

Dodatkową funkcją jest wskazanie dnia i nocy dla poszczególnych części świata, a to wszystko obsługiwane jest za pomocą prostego, acz wydajnego systemu sprzężonego z koronką. Rozwiązanie to zostało opatentowane przez manufakturę VC. Tarcza składa się z zewnętrznego pierścienia z podziałką minutową oraz kilku dysków zawierających odpowiednio skalę 24 godzinną, nazwy miast dla których możemy odczytywać czas, wewnętrznego będącego graficzną interpretacją naszego globu, oraz przezroczystego dysku poruszającego się ponad nim, a na którym naniesiono gradient odpowiadający za wskazanie dnia i nocy.

Foto: Materiały prasowe marki Vacheron Constantin

Foto: Materiały prasowe marki Vacheron Constantin

Platynowa koperta mierzy 42,5mm średnicy oraz 11,62mm wysokości. Wewnątrz niej pracuje mechanizm 2460WT, który jest wyposażony w automatyczny naciąg sprężyny. Rezerwa chodu jak i częstotliwość pracy są identyczne jak w przypadku pierwszego zegarka, i wynoszą odpowiednio 40godz. oraz 28800 VpH. Na konstrukcję mechanizmu składają się 255 elementy.

W obu modelach mamy możliwość obserwowania pracy mechanizmu przez transparentny dekiel. Zegarki są oferowane na ręcznie szytym pasku wykonanym z najwyższej jakości skóry aligatora.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s