Blancpain

Blancpain Chronographe Flyback Pulsomètre

Foto: Materiały prasowe marki Blancpain

Foto: Materiały prasowe marki Blancpain

Najnowszym, zaprezentowanym w dniu dzisiejszym przez manufakturę Blancpain czasomierzem z linii Villeret jest Chronographe Pulsomètre. Model ten łączy w sobie funkcję stopera oraz pulsometru. Zwłaszcza ta druga funkcjonalność jest rzadko spotykana, pomimo, że odnajdziemy ją już w całkiem leciwych wiekiem zegarkach.

Koperta została wykonana z 18 karatowego różowego złota i mierzy 43,6 mm średnicy oraz 13,5mm wysokości. Jej delikatne i oszczędne w wyrazie kształty sprawiają, że wydaje się ona elegancka i niezwykle wysublimowana. Z prawej strony umieszczono przyciski za pomocą których możemy obsługiwać stoper (czy też pulsometr), a także koronkę, która jest sygnowana logiem producenta. Warto zwrócić uwagę, jak niewiele od powierzchni koperty odstają przyciski oraz wspomniana koronka. Można powiedzieć że wymienione elementy stapiają się z główną bryłą. Wyoblona podwójnie powierzchnia pierścienia lunety tworzy subtelne tło dla cyferblatu Pierścień został wypełniony szkłem szafirowym. Tego samego rodzaju szkła użyto jako transparentnego wypełnienia dekla, dzięki czemu mamy możliwość podziwiania pracy mechanizmu.

Foto: Materiały prasowe marki Blancpain

Foto: Materiały prasowe marki Blancpain

A oglądać jest co. Werk to manufakturowa konstrukcja oznaczona symbolem F385. Składa się on z 322 komponentów, a do łożyskowania jego ruchomych elementów użyto 37 kamieni. Odznacza się także rezerwą chodu wynoszącą 50 godzin oraz wysoką częstotliwością pracy na poziomie 5 Hz (36000 VpH). Sprężynę balansu wykonano z krzemu. Kaliber ten poza komplikacją stopera oferuje także funkcję „flyback”, czyli natychmiastowego powrotu wskazówki – dzięki temu usprawniono obsługę wielu pomiarów wykonywanych w krótkim czasie.

Foto: Materiały prasowe marki Blancpain

Foto: Materiały prasowe marki Blancpain

Na delikatnie wypukłej emaliowanej tarczy, pierwsze skrzypce gra podziałka pulsometru (wyskalowana dla 30 uderzeń), a także spore (i eleganckie zarazem) indeksy godzinowe. Dwie, ułożone w układzie poziomym subtarcze schodzą na drugi plan i w pierwszym momencie nie zwraca się na nie uwagi. Wskazówka godzinowa oraz minutowa są częściowo szkieletowane, co nadaje im pewnej lekkości. Także logo producenta oraz napis „Flyback” nie są nachalne i tworzą spójną całość, którą uzupełnia jeszcze zlokalizowane na godzinie 6 okienko datownika.

Zegarek ten jest oferowany na brązowym pasku wykonanym ze skóry aligatora, który wyposażony jest w zapięcie motylkowe.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s