Tissot

Tissot T-Touch Expert Solar

Foto: Materiały prasowe marki Tissot

Foto: Materiały prasowe marki Tissot

Pomimo wieloletniego doświadczenia w dziedzinie zegarmistrzostwa przyzwyczailiśmy się, że marka Tissot coraz większy nacisk kładzie na produkcję zegarków nowoczesnych, tak pod kątem stylistyki jak i stosowanych rozwiązań technologicznych. Trudno powiedzieć czy to dobrze, czy źle. Z jednej strony podążanie za postępem jest zrozumiałe, z drugiej jednak wielu miłośników zegarków, to konserwatyści jeżeli chodzi o stosowane rozwiązania. Ta ostatnia grupa przedkłada tradycyjne mechaniczne konstrukcje ponad wszystko inne – jednym słowem „zegarek musi być mechaniczny”. Jednak tytułowy czasomierz nie należy do tego rodzaju – jest to zegarek kwarcowy, w którym dodatkowo zastosowano kilka rozwiązań znacznie odróżniających go od przykładów znanych z klasycznych modeli.

Foto: Materiały prasowe marki Tissot

Foto: Materiały prasowe marki Tissot

Zegarek jednak jest warty bliższego poznania, choćby z uwagi na design, który moim zdaniem jest bardzo udany. Trzeba przyznać, że zegarek jest ciekawy stylistycznie i ma to „coś” co wyróżnia go spośród wielu innych. Dynamiczne linie koperty dobrze komponują się z czarnymi elementami, takimi jak pierścień lunety, koronka oraz przyciski służące do obsługi funkcji zainstalowanych w czasomierzu. Koperta mierzy 45mm średnicy oraz 13mm wysokości i została wykonana z tytanu. Z tego samego materiału zostały wykonane pozostałe wymienione elementy, które dodatkowo pokryto czarną powłoką PVD. Wewnątrz umieszczono mechanizm oznaczony jako E84.301. Producent deklaruje wodoodporność wynoszącą 100m.

Foto: Materiały prasowe marki Tissot

Foto: Materiały prasowe marki Tissot

Wydatne indeksy godzinowe, duże centralne wskazówki oraz porządek panujący na tarczy sprawiają, że odczyt wskazań jest niezwykle prosty. W powierzchni cyferblatu znalazło się także wycięcie dla sporego, bo zajmującego blisko połowę tarczy wyświetlacza, na którym możemy odczytywać rozmaite funkcje, których jest całkiem pokaźna ilość:

 • kalendarz
 • dwa alarmy
 • dwie strefy czasowe
 • prognozę pogody badającą względne ciśnienie
 • wysokościomierz
 • pomiar różnicy pokonanej wysokości
 • chronograf z funkcjami lap i split oraz logbookiem
 • kompas
 • minutnik
 • azymut
 • licznik regatowy
 • podświetlenie tarczy

W dodatku powierzchnia cyferblatu spełnia jeszcze jedną funkcję. „Solar” w nazwie informuje, że dzięki padającym na tarczę promieniom słonecznym możliwe jest ładowanie akumulatora zegarka. Całość chroni szkło szafirowe, które zostało pokryte powłoką antyrefleksyjną. Nabywca ma do wyboru pasek wykonany ze skóry bądź gumy, a także bransoletę, jednak niezależnie od opcji, posiadają one zapięcia zabezpieczające przed samoistnym rozpięciem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s