Panerai

Panerai Luminor 1950 3 Days Chrono Flyback Automatic Ceramica – 44mm – PAM00580

Foto: Materiały prasowe marki Panerai

Foto: Materiały prasowe marki Panerai

Po ostatnich premierach Panerai zaprezentowało interesujący zegarek będący połączeniem elementów takich jak ceramiczna koperta, nieczęsto wykorzystywany przez tego producenta mechanizm oraz funkcję stopera z powracającą wskazówką.

Mierząca 44mm średnicy koperta powstała z tlenku cyrkonu, który poddawany jest stopniowej obróbce w temperaturach z zakresu od 100 aż do 1500 stopni Celsjusza. Zastosowany materiał oraz proces wytwarzania sprawiają, że koperta jest kilkukrotnie bardziej odporna na zarysowania aniżeli model z kopertą wykonaną ze stali nierdzewnej. Zegarek jest wodoodporny do 100 metrów co nie jest wynikiem imponującym jak na firmę wywodzącą się z produkcji przyrządów dla nurków. Niemniej do codziennego „normalnego” użytkowania jest to parametr z pewnością wystarczający.

Foto: Materiały prasowe marki Panerai

Foto: Materiały prasowe marki Panerai

Kaliber P.9001 wyposażony jest w automatyczny naciąg sprężyny. Składa się on z 302 komponentów i oferuje sporą rezerwę chodu, wynoszącą 72 godziny. To bardzo dobry wynik jak na werk z naciągiem automatycznym. Mechanizm pracuje z częstotliwością 4 Hz (28800 VpH).

Foto: Materiały prasowe marki Panerai

Foto: Materiały prasowe marki Panerai

Cyferblat został dopasowany stylistycznie do reszty zegarka. Czarna matowa tarcza dobrze komponuje się z beżową luminową wypełniającą indeksy godzinowe oraz charakterystyczne dla tego producenta, proste wskazówki. Zdublowana wskazówka sekundowa stopera pozwala uzyskać dodatkowe funkcjonalności. Za ich obsługę odpowiadają przyciski umieszczone dosyć nietypowo, bo po lewej stronie koperty. Tarczę chroni szkło szafirowe, z którego wykonano także transparentne wypełnienie dekla.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s