H. Moser & Cie

H. Moser & Cie. Endeavour Centre Seconds

Foto: Materiały prasowe H. Moser & Cie.

Foto: Materiały prasowe H. Moser & Cie.

Po zaprezentowanym nie tak dawno modelu Venturer Small Seconds Bucherer Edition, manufaktura zaprezentowała kolejny model z niebieskim cyferblatem. Tym razem padło jednak na specjalną edycję modelu Endeavour – w dodatku z centralnym wskazaniem sekundowym, co jest cechą rzadko widywaną w zegarkach tego producenta.

Czasomierz zostanie wręczony podczas uroczystej gali „FAVORIT Entrepreneurship Award 2014”, która odbędzie się 11 grudnia w Beau-Rivage Palace w Lozannie. Manufaktura podkreśla znaczenie cech zgodnych z jej filozofią

Foto: Materiały prasowe H. Moser & Cie.

Foto: Materiały prasowe H. Moser & Cie.

W przypadku zegarków spod znaku H. Moser & Cie. trudno mówić o zaskoczeniu stylistycznym. Wszystkie elementy czasomierza są znane każdemu miłośnikowi firmy, dlatego też linie i krzywizny koperty są tożsame z innymi modelami produkowanymi przez tego producenta. Mniej typowy jest materiał z którego owa koperta została wykonana. W tym przypadku wybrano pallad. Mierzy ona 40,8mm średnicy oraz 10,9mm wysokości. Z prawej strony umieszczono zakręcaną koronkę, której zwieńczenie ozdobiono literą „M”. Pierścień lunety oraz dekiel otrzymały wypełnienie ze szkła szafirowego, dzięki czemu można podziwiać również pracę zamontowanego wewnątrz werku.

Cyferblat jest kwintesencją prostoty. Na niebieskiej przydymianej tarczy umieszczono jedynie nakładane indeksy godzinowe oraz logo manufaktury. Jest to przykład ponadczasowej klasyki, na którą mało kto może pozostać obojętny.

Foto: Materiały prasowe H. Moser & Cie.

Foto: Materiały prasowe H. Moser & Cie.

Zastosowany kaliber to manufakturowa konstrukcja oznaczona jako HMC 343. Mechanizm wyposażono w ręczny naciąg sprężyny. Rezerwa chodu wynosi aż 7 dni, co jest wynikiem wartym podkreślenia. Poziom zmagazynowanej w sprężynie energii możemy odczytywać dzięki umieszczonemu na spodniej stronie werku wskaźnikowi rezerwy chodu. Kaliber pracuje ze stosunkowo niską częstotliwością wynoszącą 18000 VpH. Zgodnie z filozofią manufaktury, wszystkie elementy mechanizmu zostały pieczołowicie ozdobione i wykończone ręcznie. Kaliber jest także wyposażony w wiele ciekawych rozwiązań konstrukcyjnych, wśród których prym wiedzie modułowa konstrukcja wychwytu umożliwiająca łatwą wymianę bądź regulację tego elementu.

Zegarek wyposażono w ręcznie przeszywany czarny pasek ze skóry aligatora, który uzupełniono sygnowaną nazwą producenta klamrą, która również została wykonana z palladu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s