Omega

Omega Speedmaster Moonwatch Co-Axial Chronograph – “Grey Side of the Moon”

Foto: Materiały prasowe marki Omega

Foto: Materiały prasowe marki Omega

Klasyczna wersja modelu Speedmaster, zwana często „Moonwatch’em”, należy z pewnością do najlepiej rozpoznawalnych czasomierzy w całej historii zegarmistrzostwa. Zegarek ten pojawił się już jakiś czas temu w odświeżonej stylistycznie wersji, a także otrzymał zupełnie nowy mechanizm. Po wersji „Dark Side of the Moon”, która posiadała ceramiczną kopertę w kolorze czarnym, przyszła pora na „jaśniejszego brata”, mającego nawiązywać do oświetlonej powierzchni księżyca.

Foto: Materiały prasowe marki Omega

Foto: Materiały prasowe marki Omega

Koperta podobnie jak w przypadku wersji stalowej, mierzy 44,25mm średnicy. W moim odczuciu gabaryty poprzednika były dobrane lepiej, ale prawo rynku, a tym samym aktualne trendy doprowadziły do zwiększenia średnicy tego elementu. Koperta wykonana jest z ceramiki, która tym razem ma kolor szary – jest on nadawany białej ceramice w procesie wygrzewania jej w ogromnej, bo wynoszącej aż 20000 stopni Celsjusza temperaturze. Jak wiadomo – ceramika jest znacznie bardziej odporna na zarysowania aniżeli stal. Zegarek jest wodoodporny do 5atm (50m). Z prawej strony koperty umieszczono koronkę oraz przyciski dzięki którym możemy obsługiwać działanie stopera.

Foto: Materiały prasowe marki Omega

Foto: Materiały prasowe marki Omega

Pierścień lunety również został wykonany z ceramiki, jednak jej powierzchnia jest szczotkowana. Naniesiona na nim skala otrzymała wypełnienie z materiału luminescencyjnego. Do wypełnienia owego pierścienia użyto szkła szafirowego, które pokryto obustronnie powłoką antyrefleksyjną. Tego samego szkła użyto do wypełnienia dekla.

Foto: Materiały prasowe marki Omega

Foto: Materiały prasowe marki Omega

Przez wspomniany dekiel możemy obserwować pracę kalibru oznaczonego symbolem 9300. Jest to autorska konstrukcja wyprodukowana przez Omegę. Został on wyposażony w automatyczny naciąg sprężyny i oferuje 60 godzin rezerwy chodu. Jest to werk zawierający koło kolumnowe oraz wychwyt Co-Axial. Oczywiście posiada on komplikację stopera, gdyż jest to nieodłączny element zegarków z serii Speedmaster.

Foto: Materiały prasowe marki Omega

Foto: Materiały prasowe marki Omega

Tarcza również posiada identyczny rozkład elementów jak wersja z kopertą stalową. Jednak tym razem, cyferblat wykonany został z piaskowanej platyny próby 950. Materiał ten w wykończony we wspomniany sposób ma nawiązywać do srebrzystej powierzchni księżyca. Na powierzchni tarczy umieszczono nakładane indeksy, które podobnie jak wskazówki zostały wypełnione Super LumiNovą. Całą kompozycję uzupełniają dwa totalizatory stopera, które umieszczone zostały w układzie poziomym. Na godzinie 6 znalazło się również okienko datownika, które z pewnością przyda się w codziennym użytkowaniu.

Na koniec jeszcze krótki materiał filmowy:

2 odpowiedzi »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s