Omega

Omega Speedmaster Grey Side Of The Moon „Meteorite” [Baselworld 2016]

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Na tegorocznych targach w Bazylei firma Omegi zaprezentowała czasomierz, który właściwie jest alternatywną wersją modelu sprzed dwóch lat (LINK). Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że poza drobnymi zmianami materiałowymi w obrębie tarczy, jest to ten sam czasomierz. Wobec powyższego, pewne fragmenty zostały powielone względem artykułu zamieszczonego już na łamach Zegarki i Pióra (fragmenty powielone są potraktowane kursywą).

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Koperta podobnie jak w przypadku poprzedniej wersji mierzy 44,25mm średnicy. Wykonana jest ona z ceramiki, która ma kolor szary – jest on nadawany białej ceramice w procesie wygrzewania jej w wynoszącej aż 20000 stopni Celsjusza temperaturze. Jak wiadomo – ceramika jest znacznie bardziej odporna na zarysowania aniżeli stal. Zegarek jest wodoodporny do 5atm (50m). Z prawej strony koperty umieszczono koronkę oraz przyciski dzięki którym możemy obsługiwać działanie stopera.

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Zmianie uległ pierścień lunety. W nowej wersji został on wykonany z opatentowanego przez Omegę materiału o nazwie Sedna Gold, który jest stopem stopem złota, palladu i miedzi. Jego powierzchnia została pokryta warstwą azotku krzemu. Podziałkę tachymetru wykonano z materiału OMEGA Ceragold™.

Najistotniejsze zmiany zaszły w obrębie cyferblatu. Indeksy godzinowe oraz wskazówki również wykonano z materiału Sedna Gold. Kluczowa zmiana jest jednak związana z zawartością słowa „Meteorite” w nazwie modelu. Tarczę wykonano z meteorytu o nazwie Gibeon, który spadł w czasach prehistorycznych na terytorium dzisiejszej Namibii. Z uwagi na charakterystykę materiału, wzór pokrywający tarczę jest indywidualny dla każdego z wyprodukowanych zegarków. Na godzinie 6 znalazło się również okienko datownika, które z pewnością przyda się w codziennym użytkowaniu. Tarczę chroni wypukłe szkło szafirowe, które pokryto obustronnie warstwą antyrefleksyjną.

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Przez transparentne wypełnienie dekla możemy obserwować pracę manufakturowego kalibru oznaczonego symbolem 9300. Został on wyposażony w automatyczny naciąg sprężyny i oferuje 60 godzin rezerwy chodu. Jest to werk zawierający koło kolumnowe oraz wychwyt Co-Axial. Oczywiście posiada on komplikację stopera, gdyż jest to nieodłączny element zegarków z serii Speedmaster.

Zegarek będzie oferowany na szarym, wykonanym ze skóry pasku. Czasomierz według producenta będzie dostępny w sklepach od czerwca tego roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s