Omega

Omega Seamaster Aqua Terra James Bond [Pre-BASELWORLD 2015]

Foto: Materiały prasowe marki Omega

Foto: Materiały prasowe marki Omega

Po ujawnieniu zwiastunu „Spectre”, czyli kolejnego filmu przedstawiającego przygody agenta 007, fani zaczęli gorączkowo śledzić gadżety, których James Bond, będzie w nim używał. Pierwszą znaczącą informacją była ta, iż Bond będzie jeździł najnowszym Aston Martin’em DB10. Marka ta, jest już tak mocno kojarzona z postacią agenta 007, że wybór chyba nikogo nie zdziwił. Co innego jeżeli chodzi o wybór czasomierza. Od dobrych kilkunastu lat w każdej kolejnej ekranizacji powieści Iana Fleminga, tytułowy bohater nosił na swym nadgarstku zegarek Omega (300M lub Planet Ocean).

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Od pewnego czasu firma jednak bardzo mocno stawia na model Aqua Terra, i to właśnie on został wybrany na kolejny zegarek Bonda. Za jego bazę posłużył antymagnetyczny wariant modelu Aqua Terra, który oferuje odporność na pole magnetyczne o natężeniu 15000 Gaussów. Główne zmiany wizualne w stosunku do standardowej wersji to żółto-niebieska kolorystyka cyferblatu. Także faktura tarczy uległa znacznej modyfikacji – jest ona dosyć nietypowa jak na Omegę, ale trzeba przyznać, że wygląda naprawdę interesująco.

Całość uzupełniają żółte akcenty takie jak sekundnik czy też napisy „Seamaster” oraz „>15’007 GAUSS”. Ten ostatni informuje nas również o ilości sztuk, które zostaną wyprodukowane, gdyż tytułowy zegarek jest edycją limitowaną.

Foto: Materiały prasowe marki Omega

Foto: Materiały prasowe marki Omega

Wykonana ze stali nierdzewnej koperta mierzy 41,5mm średnicy. Jej powierzchnia łączy powierzchnie polerowane oraz szczotkowane. Tarczę chroni szkło szafirowe. Tego samego materiału użyto do wypełnienia dekla. W oficjalnych materiałach zawarto wzmiankę, iż wygląd tego elementu ma nawiązywać do lufy pistoletu. Wewnątrz zegarka pracuje manufakturowy kaliber Master Co-Axial 8507.

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Czasomierz jest oferowany w zestawie z bransoletą wykonaną z tego samego materiału co koperta. Zegarek jest objęty pełną czteroletnią gwarancją.

1 odpowiedź »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s