Jeager-LeCoultre

Jaeger-LeCoultre Duomètre Sphérotourbillon Moon [SIHH 2015]

Foto: Materiały prasowe Jaeger-LeCoultre

Foto: Materiały prasowe Jaeger-LeCoultre

Zegarki wyposażone we wskazanie faz księżyca nie są nowością. Co innego, gdy jest ono połączone z ciekawie opracowaną funkcją tourbillona czyli obiegowego wychwytu, a samo wskazanie faz księżyca oferuje jedynie 1 dzień odchyłki na 3887 lat. Manufaktura Jaeger-LeCoultre słynie z ciekawych rozwiązań konstrukcyjnych, które często są inspiracją dla innych. Z pewnością każdy model Duomètre jest niezwykły, jednak najnowszy przedstawiciel tej linii jawi się niezwykle ciekawie.

Foto: Materiały prasowe Jaeger-LeCoultre

Foto: Materiały prasowe Jaeger-LeCoultre

Koperta została wykonana z platyny. Jej wymiary to 42mm średnicy oraz 14,3mm wysokości. Polerowane oraz szczotkowane płaszczyzny nadają powierzchni koperty dodatkowego charakteru. Do wypełnienia pierścienia lunety użyto wypukłego szkła szafirowego. Ten sam rodzaj szkła posłużył za wypełnienie dekla. Zegarek jest wodoodporny do 3 bar. Z prawej strony umieszczono sporą i wygodną w obsłudze koronkę. Ponad nią znalazł się przycisk, dzięki któremu możemy aktywować powrót małej wskazówki sekundowej do pozycji 0. Przyciskiem tym obsługujemy po prostu funkcję flyback.

Na cyferblacie sporo się dzieje, ale nie ma się wrażenia przeładowania. Oczywiście główne skrzypce gra główna komplikacja mechanizmu, której działanie możemy oglądać dzięki otwartej strukturze tarczy na godzinie 9. Dla równowagi, na godzinie 3 odnajdziemy wskazanie aktualnego czasu a także fazy księżyca. Ta druga funkcja ma tylko 1 dzień odchyłki na 3887 lat! Na godzinie 6:30 umieszczono subtarczę małego sekundnika, którą na godzinie 11:30 równoważy wskazanie czasu w drugiej strefie czasowej. Ostatnimi z rzucających się w oczy są dwa wskaźniki rezerwy chodu – jeden dla funkcji tourbillona, a drugi dla pozostałych funkcji. Na tarczy odnajdziemy również indywidualny numer zegarka, gdyż powstanie jedynie 75 sztuk tego czasomierza.

Foto: Materiały prasowe Jaeger-LeCoultre

Foto: Materiały prasowe Jaeger-LeCoultre

Manufakturowy kaliber 389 z ręcznym naciągiem sprężyny oferuje 45 godzinną rezerwę chodu pomimo zastosowania podwójnego bębna sprężyny. Na jego budowę składa 476 komponentów, z których znaczna część jest wykańczana i ozdabiana ręcznie. Kolejne 105 części składa się na budowę Sphérotourbillon’a, który może pracować w dwóch trybach: 15 lub 30 sekundowym. Klatka tego elementu została wykonana z tytanu 5 kategorii, który jest materiałem nie tylko lekkim, ale i niezwykle wytrzymałym i jest ona odchylona o 20 stopni. Koło balansu zostało wykonane z 14 karatowego złota. Werk ten pracuje z częstotliwością 21600 VpH

Zegarek będzie oferowany na ręcznie szytym pasku ze skóry aligatora, który zostanie wyposażony w zapięcie wykonane z platyny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s