Arnold&Son

Arnold & Son HM Goats

Foto: Materiały prasowe Arnold & Son

Foto: Materiały prasowe Arnold & Son

Od pewnego czasu daje się zauważyć tendencję, do coraz częstszego nawiązywania przez producentów w modelach zegarków do tematyki wschodniej, a konkretnie do kalendarza chińskiego. Od kilku lat regularnie pojawiają się tak zegarki, jak i pióra, których motywem przewodnim są znaki zodiaku tego właśnie kalendarza. Aby nie być gołosłownym, wystarczy przytoczyć tutaj opisywany przeze mnie nie tak dawno model Vacheron Constantin Métiers d’Art The Legend of the Chinese Zodiac. Z uwag na to, że mamy obecnie rok kozła, stał się on również tematem krótkiej edycji limitowanej przygotowanej przez manufakturę Arnold & Son.

Koperta została wykonana z 18 karatowego różowego złota i mierzy ona 40mm średnicy. Jej eleganckie i proste linie tworzą doskonałą ramę dla pozostałych elementów. Z prawej strony umieszczono koronkę.

Foto: Materiały prasowe Arnold & Son

Foto: Materiały prasowe Arnold & Son

Cyferblat został wykonany z masy perłowej. Na jego powierzchni naniesiono przy pomocy tradycyjnej chińskiej techniki polegającej na malowaniu rozwodnionym atramentem wizerunek kozłów. Wizerunek ten jest wykonywany ręcznie przez mistrzów w tej technice. Przy pomocy cienkich, wręcz miniaturowych pędzli nakładają oni nie tylko kontury, ale także cienie nadające malunkowi głębię i detal. Całość jest chroniona przez wypukłe szkło szafirowe, które pokryto obustronnie powłoką antyrefleksyjną.

Wewnątrz znajdziemy kaliber A&S1001 z manualnym naciągiem sprężyny, który został zaprojektowany i wykonany przez manufakturę A&S. Oferuje on sporą, bo wynoszącą aż 90 godzin rezerwę chodu. Pracuje on z częstotliwością chodu wynoszącą 21600 VpH. Zgodnie z najlepszymi wzorcami panującymi w firmie, wszystkie mostki i płyty są ręcznie dekorowane i polerowane. Dzięki wypełnieniu dekla za pomocą szkła szafirowego możemy obserwować pracę mechanizmu.

Nabywca będzie mógł wybierać pomiędzy brązowym, bądź czarnym, ręcznie szytym paskiem, który został wykonany ze skóry aligatora. Czasomierz ten jest niewątpliwie unikatowy, gdyż powstanie jedynie 8 sztuk.

2 odpowiedzi »

  1. oglądając Twoją pasję i to, co publikujesz, odkrywam świat zegarków, które mają inny wymiar niż dotychczas dostrzegałem, zegarek może być niemal dziełem sztuki

    • Dzięki 🙂 Miło mi czytać takie słowa. Staram się pokazać możliwie jak najlepiej świat zegarków, który jednak jest ogromny niczym ukryty mikrokosmos, w którym ciagle jeszcze jest coś do odkrycia 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s