Arnold&Son

Arnold & Son TEC1 [Pre-BASELWORLD 2015]

Foto: Materiały prasowe Arnold & Son

Foto: Materiały prasowe Arnold & Son

Drugim zaprezentowanym jeszcze przed rozpoczęciem targów w Bazylei zegarkiem jest model TEC1. Czasomierz ten jest w pewnym sensie nietypowy dla manufaktury Arnold & Son. Jej wyroby kojarzymy najczęściej z pewnym określonym stylem, który mieści się w kanonach elegancji. Często stosowana jest także komplikacja obiegowego wychwytu. Rzadko jednak odnajdujemy akcenty sportowe, jakiekolwiek by one nie były. Tym razem odnajdziemy tutaj połączenie wszystkich trzech elementów.

Foto: Materiały prasowe Arnold & Son

Foto: Materiały prasowe Arnold & Son

Elegancka i prosta w formie koperta została wykonana z palladu próby 950. Materiał ten w ostatnim czasie zyskuje coraz większe uznanie w zegarmistrzostwie oraz jubilerstwie. Mierzy ona 45mm średnicy, a do wypełnienia pierścienia lunety oraz dekla użyto szkła szafirowego. To chroniące cyferblat jest w dodatku wypukłe. Zostało ono także pokryte obustronnie powłoką antyrefleksyjną. Producent określił wodoodporność zegarka na poziomie 30 metrów. Z prawej strony umieszczono nie tylko koronkę, lecz także przyciski umożliwiające obsługę pracy stopera.

Foto: Materiały prasowe Arnold & Son

Foto: Materiały prasowe Arnold & Son

Na tarczy pierwsze skrzypce gra giloszowana wnęka, w której umieszczono moduł obiegowego wychwytu. Mostek mocujący klatkę tourbillonu nadaje temu elementowi pewnego przestrzennego wyrazu. Pozostała część czarnego cyferblatu również została ozdobiona giloszowaniem. Na jej powierzchni umieszczono nakładane indeksy godzinowe. Na godzinie 6 umieszczono niewielką subtarczę, której podziałkę wyskalowano od 0 do 60. Nie jest to jednak mała sekunda, lecz totalizator stopera pozwalający mierzyć czas w zakresie 60 minut.

Foto: Materiały prasowe Arnold & Son

Foto: Materiały prasowe Arnold & Son

Wewnątrz zegarka znajdziemy manufakturowy kaliber A&S8305 z automatycznym naciągiem sprężyny. Na jego konstrukcję składa się 255 komponentów. Pracuje on z częstotliwością chodu 28800 VpH i oferuje 55 godzin rezerwy chodu. Producent podkreśla w tym miejscu, że jest to ich pierwszy mechanizm z komplikacją tourbillona, którego częstotliwość pracy jest tak wysoka. Do łożyskowana jego ruchomych elementów użyto 30 kamieni. W werku zastosowano rozwiązanie koła kolumnowego, a także zastosowano kulkowe łożyska ceramiczne dla podniesienia trwałości i niezawodności. Jak już wcześniej wspomniano, mechanizm wyposażono w komplikację tourbillonu, którego zadaniem jest niwelowanie wpływu grawitacji na dokładność wskazań zegarka. Oczywiście jak to ma miejsce w przypadku werków A&S, każdy element jest dokładnie wykończony i ozdobiony – w dodatku znaczna ilość prac jest wykonywana ręcznie.

W zestawie z zegarkiem znajdziemy ręcznie szyty brązowy, bądź czarny pasek wykonany ze skóry aligatora. Model ten podobnie jak Golden Wheel, zostanie wykonany jedynie w ilości 125 sztuk.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s