Longines

Longines Heritage Diver 1967 [Baselworld 2015]

Foto: Materiały prasowe firmy Longines

Foto: Materiały prasowe firmy Longines

Moda na zegarki przeznaczone dla nurków, których stylistyka utrzymana jest w charakterze vintage, a przy tym posiadających tzw. bezel wykonany w kolorze bordowym trwa w najlepsze. Co pewien czas producenci serwują nam kolejne zegarki spełniające wymienione kryteria. W tym roku firma Longines zaprezentowała czasomierz będący reedycją modelu wyprodukowanego w 1967 roku.

Bordowa kolorystyka pierścienia lunety kontrastuje tutaj z czarną tarczą oraz srebrzystymi sub-tarczami umieszczonymi po przeciwnych stronach cyferblatu. Dodatkowy totalizator stopera, który znalazł się na godzinie 6, nie został wyróżniony kolorystycznie. Na białym pierścieniu otaczającym cyferblat naniesiono skalę tachymetru. Takie rozwiązanie pozwoliło na zastosowanie obrotowego pierścienia lunety.

Proste w kształcie wskazówki, a także prostokątne indeksy godzinowe wypełniono Super LumiNovą dla podniesienia czytelności wskazań w słabych warunkach oświetleniowych. W układ cyferblatu wpasowano także okienko datownika, które znajdziemy na godzinie 4:30.

Foto: Materiały prasowe firmy Longines

Foto: Materiały prasowe firmy Longines

Wykonana ze stali nierdzewnej koperta została wypolerowana na wysoki połysk. Mierzy ona 42mm średnicy. Z jej prawej strony znajdziemy zakręcaną koronkę, a także przyciski do obsługi funkcji stopera. Na pełnym, stalowym deklu znajdziemy podobiznę nurka, którą znamy już z innych modeli tej serii. Zegarek jest wodoodporny do 30bar.

Wewnątrz koperty zamontowano kaliber L688.2. Został on wyposażony w automatyczny naciąg sprężyny. W komplecie z zegarkiem nabywca otrzyma skórzany bądź gumowy pasek. Będzie także możliwość zakupu zestawu z wykonaną ze stali bransoletą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s