Montblanc

Montblanc Meisterstück Miracle Pine Tree

Foto: Materiały prasowe marki Montblanc

Foto: Materiały prasowe marki Montblanc

Sosnowe lasy na wybrzeżu Takata-Matsubara przez lata stanowiły inspirację dla poetów, artystów, czy też turystów, których przyciągał niezwykły widok 350 letnich drzew rosnących w białym piasku. Taki stan rzeczy utrzymywał się do 11 marca 2011 roku, kiedy ogromne trzęsienie ziemi oraz wywołane przez nie tsunami spustoszyły doszczętnie okolicę. Zginęło wówczas około 20000 osób. Zniszczeniu uległo również 70000 drzew. Z ogromnego zalesionego terenu ostała się właściwie jedna, 170-letnia sosna, której nadano przydomek „cudownej sosny” (z ang. „Miracle Pine”). Stało się ono pomnikiem wytrwałości i uporu ratowników, jak również hołdem dla ofiar tego kataklizmu. Wobec tego, władze miasta Rikuzentakata wzniosły na jej podobieństwo pomnik.

Z okazji 4 rocznicy tego wydarzenia, firma Montblanc postanowiła wykonać limitowaną edycję pióra z serii Meisterstück, do którego wykończenia zostało użyte drewno z gałęzi wspomnianej „cudownej sosny”. Materiał ten był starannie zabezpieczony przez władze miasta Rikuzentakata po tym, jak drzewo obumarło.

Foto: Materiały prasowe marki Montblanc

Foto: Materiały prasowe marki Montblanc

Jérôme Lambert (szef firmy Montblanc) mówi o tym piórze tak: „The Meisterstück Miracle Pine Tree carries symbolic meaning as a tribute to the recovery of a community and the hope that comes with it” (tłum. “Model Meisterstück poświęcony “cudownej sośnie” niesie symboliczne przesłanie, jak również jest hołdem dla odrodzenia się społeczności oraz nadziei jaka się z tym wiąże”).

Za bazę posłużył model LeGrand ze wspomnianej serii Meisterstück. Wyprodukowanych zostało 113 egzemplarzy. Zarówno korpus jak i skuwka zostały wykonane z drewna „cudownej sosny”, które zostały zabezpieczone błyszczącą powierzchnią lakieru. Na pierścieniu skuwki wygrawerowano napis „Rikuzentakata 11/03/2011”. Stalówka została wykonana z 18 karatowego złota. Na jej powierzchni wygrawerowano podobiznę „Miracle Pine”. Zwieńczenie korpusu zostało ozdobione tradycyjnym Japońskim motywem symbolizującym sosnę.

Foto: Materiały prasowe marki Montblanc

Foto: Materiały prasowe marki Montblanc

Pióro jest sprzedawane wyłącznie w Japonii, a 20% jego ceny zasila konto organizacji takich jak School Educational Foundation (zajmuje się ona zaopatrywaniem szkół) w Rikuzentakata oraz AidTAKATA (wspierającą edukację dzieci na całym świecie).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s