Omega

Omega Seamaster Diver 300M ETNZ 35th America’s Cup

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

O zaznaczaniu swojej obecności przez firmę Omega na regatach światowego poziomu nie trzeba nikogo przekonywać. Niedawno producent ten zaprezentował kolejny model będący owocem współpracy z ETNZ (Emirates Team New Zealand). Podobnie jak w przypadku protoplasty, wybór padł na klasyczny już chronograf z linii Seamaster, w którym dominuje jednak zastosowanie wysokich jakościowo materiałów – w tym przede wszystkim tytanu (kategorii 5).

To właśnie z tego materiału wykonano mierzącą 44mm średnicy kopertę, której powierzchnia jest szczotkowana. Z prawej strony znajdziemy koronkę sygnowaną logiem producenta oraz przyciski służące do obsługi funkcji stopera – „czerwonym” (umieszczonym na godzinie 2) uruchamiamy i zatrzymujemy jej działanie, natomiast „czarnym” (zlokalizowanym na godzinie 4) zerujemy wskazywane wartości. Z lewej strony koperty umieszczono również zawór helowy. Obrotowy pierścień lunety otrzymał wkładkę wykonaną z ceramiki.

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Tarcza została wykonana z tego samego materiału co koperta, tak więc tutaj również zastosowano tytan, co nie jest częstym zjawiskiem. Rozpoczyna się ona zewnętrznym pierścieniem z naniesioną skalą sekundnika. Charakterystyczne indeksy godzinowe zostały wypełnione materiałem luminescencyjnym podobnie jak szkieletowane wskazówki, których design również należy do znaków rozpoznawczych dla tego modelu. W zależności od elementu pokrytego materiałem luminescencyjnym, emituje on światło niebieskie lub zielone. Zabieg ten Omega stosuje już od kilku lat dla podniesienia czytelności produkowanych przez siebie czasomierzy podczas, gdy są one używane w słabym świetle.

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Trzy totalizatory zostały umieszczone w układzie poziomym. W stosunku do tradycyjnego rozwiązania wskazań stopera, w modelu z modułem regatowym mamy do czynienia ze wskazówką, która wpierw odlicza wstecznie do 5, natomiast sam totalizator odpowiada za zliczanie czasu w zakresie 30 minut. Sub-tarcza na godzinie 6 odpowiada za naliczanie czasu do 12 godzin. Na godzinie 9 mamy natomiast klasyczny sekundnik działający nawet podczas gdy dezaktywowana jest funkcja stopera.

Wewnątrz czasomierza pracuje mechanizm 3330 z wychwytem Co-Axial oraz sprężyną balansu wykonaną z krzemu Si14. Na zakręcanym dekla umieszczono logo zespołu ETNZ. Zegarek jest oferowany na gumowym pasku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s