Montblanc

Montblanc Meisterstück Blue Hour

Foto: Materiały prasowe marki Montblanc

Foto: Materiały prasowe marki Montblanc

„A Writing Instrument Inspired By The Magical Atmosphere Of The Blue Hour In The City” (tłum. “Instrumenty piśmiennicze zainspirowane magiczną atmosferą “niebieskiej godziny” w mieście”) – tak pisze o nowych modelach producent. Chodzi o zjawisko szczególnie znane osobom, które często podróżują pomiędzy wieloma miastami tj. o moment kiedy Słońce chowa się za widnokręgiem, a niebo przybiera głęboką, niebieską barwę. Desgin’erzy szczególnie podkreślają urok tego momentu podczas, gdy jesteśmy w mieście, a kiedy to intensywny kolor nieba łączy się ze światłami miejskich latarni. To właśnie kolor niebieski ma być motywem przewodnim nowej kolekcji.

Foto: Materiały prasowe marki Montblanc

Foto: Materiały prasowe marki Montblanc

Pierwszym z piór wiecznych w nowej kolekcji jest Doué Classique, którego korpus ozdobiono mieniącym się, geometrycznym, sześciokątnym wzorem, który finalnie pokryto niebieskim lakierem. Platynowana skuwka, sekcja oraz zwieńczenie korpusu tworzą interesujący kontrast. Wykonana z 18 karatowego złota stalówka, posiada wzór charakterystyczny dla piór produkowanych przez firmę Montblanc. Dla ujednolicenia kolorystyki, element ten jest rodowany. Pióro to jest zresztą najmniejszym modelem z tej serii.

Jego większym odpowiednikiem jest Solitaire LeGrand, który poza kształtem charakterystycznym dla bazowego modelu LeGrand oraz pokryciem niebieskim, geometrycznym wzorem także skuwki, nie wykazuje większych różnic w stosunku do Doué Classique.

Zarówno Doué Classique jak i Solitaire LeGrand będą dostępne jako pióro wieczne (zasilane za pomocą konwertera bądź naboi (w przypadku Doué Classique) oraz za pomocą wbudowanego tłoka (w przypadku Solitaire LeGrand) jak i pióro kulkowe.

Foto: Materiały prasowe marki Montblanc

Foto: Materiały prasowe marki Montblanc

Ostatnim modelem w nowej kolekcji jest Skeleton 149 bazujący na flagowym produkcie serii Meisterstück. Jego zewnętrzna struktura została poddana szkieletowaniu. Organiczny wzór znajduje swoje odzwierciedlenie również na elementach metalowych, które pokryto warstwą platyny. Wewnętrzna konstrukcja została wykonana z transparentnego materiału, który zgodnie z nazwą kolekcji ma kolor niebieski. Geometryczny, sześciokątny wzór w tym przypadku znajduje swoje odzwierciedlenie na rodowanej stalówce wykonanej podobnie jak w pozostałych wariantach z 18 karatowego złota.

Uzupełnieniem całej serii jest atrament o nazwie Blue Hour, którego opakowanie będzie stanowił szklany kałamarz. Według producenta, nowe produkty będą dostępne w Butikach marki Montblanc od czerwca 2015.

1 odpowiedź »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s