Omega

Omega Seamaster Bullhead „Rio 2016”

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Już za rok będziemy mogli podziwiać zmagania najlepszych sportowców świata na Igrzyskach Olimpijskich w Rio. To znamienite wydarzenie oczywiście nie pozostaje bez echa w świecie zegarków. Omega na tą okazję wyprodukuje nowego Seamastera.

Model Bullhead już od 1969 roku cechuje niezwykle charakterystyczna koperta i układ przycisków chronografu (kształt i rozkład elementów ma nadać zegarkowi zarys głowy byka). Seamaster`y te budzą duże zainteresowanie wśród kolekcjonerów. Pierwszy model z 1969 roku używano do pomiaru czasu okrążeń kierowców rajdowych. Teraz również zegarek ma nawiązywać do sportowej rywalizacji. Tytułowy czasomierz otrzymał kopertę ze stali nierdzewnej o wymiarach 43x43mm. Pomimo przynależności do linii Seamaster oraz wyposażenia zegarka w zakręcaną koronkę, wodoodporność została określona przez producenta na poziomie 15bar. Uczciwie trzeba jednak przyznać, że nie jest to typowy zegarek przeznaczony do nurkowania, tak więc wartość ta jest w tym przypadku w zupełności wystarczająca.

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Charakterystyczny dla Bullhead`ów design został w najnowszym modelu wzbogacony w ciekawą kolorystykę nawiązującą do kolorów pierścieni olimpijskich. Zastosowano skórzany, dziurkowany, niebieski pasek z wielobarwnymi przeszyciami (żółtym, zielonym, czerwonym i czarnym). Barwy te znajdziemy również na obrotowym, wewnętrznym bezelu z naniesioną skalą minutową – kolorowe indeksy nadają zegarkowi spójności i jednocześnie są bardzo efektowne.

Na tarczy znajdziemy nakładane indeksy godzinowe. Zarówno one, jak i wskazówki otrzymały wypełnienie z substancji luminescencyjnej. Na godzinie 12 umieszczono totalizator zliczający czas w zakresie do 30 minut, który zresztą współpracuje z centralnym, wyróżnionym na czerwono sekundnikiem. Na godzinie 6 mamy tzw. „małą sekundę”. Na godzinie 3 widoczne jest okienko datownika.

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Foto: Materiały prasowe firmy Omega

Na pełnym deklu widzimy logo Igrzysk Olimpijskich w Rio. Tuż pod nim znajdziemy kaliber 3113 z automatycznym naciągiem sprężyny oraz wychwytem Co-Axial. Zapewnia on rezerwę chodu wynoszącą 52 godziny.

Limitacja wynosi 316 egzemplarzy. Pierwsza cyfra limitacji nawiązuje do 3 rocznicy wprowadzenia do dyscyplin olimpijskich golfa, a pozostałe dwie do roku 2016. Omega po raz kolejny jest oficjalnym chronometrażystą Igrzysk Olimpijskich.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s