TESTY

Westar Active 90006STN120 – recenzja

westar_90006STN120_rec_sm-17Drugim zegarkiem z mechanizmem tzw. „kwarcowym”, który ostatnimi czasy do mnie zawitał, jest właśnie produkt firmy Westar. Trzeba przyznać, że o firmie tej trudno znaleźć obfitą porcję informacji. Niemniej – przyjrzyjmy się zatem zegarkowi, któremu na pierwszy „rzut oka” nie można nic zarzucić.

Zegarek posiada wykonaną ze stali nierdzewnej kopertę o słusznej średnicy 46mm. Podobnie jak w przypadku poprzedniego czasomierza, tak i tutaj nazwa kolekcji („Active”) nawiązuje do aktywnego trybu życia. Cechy te są widoczne w dynamicznych liniach koperty. Trzeba przyznać, że całkiem zgrabnie udało się w nich ukryć rozmiar, bo zegarek nie wygląda na przesadnie wielki, nawet na nadgarstku o przeciętnej średnicy. Z prawej strony umieszczono przyciski dzięki którym możliwa jest obsługa funkcji stopera, a także koronka, którą operuje się bardzo wygodnie. Jeżeli chodzi o sposób wykonania to jest on w pełni poprawny. Koperta łączy powierzchnie polerowane i szczotkowane. Być może przejścia mogłyby być wyraźniej zarysowane (w sensie ostrzejszych krawędzi), ale biorąc pod uwagę cenę tego czasomierza, to trudno w tym aspekcie mieć wyższe oczekiwania.

westar_90006STN120_rec_sm-1

westar_90006STN120_rec_sm-2

westar_90006STN120_rec_sm-3

westar_90006STN120_rec_sm-4

westar_90006STN120_rec_sm-11Ciemnobrązowa tarcza jest bardzo ciekawa. Zaczyna się ona pierścieniem z naniesioną skalą tachymetru, po czym wydatnie całość opada w dół. Następnie znajdziemy dysk w nieco jaśniejszym odcieniu, który został pokryty szlifem słonecznym. Na jego powierzchni również sporo się dzieje. Wyraźne indeksy godzinowe (wypełnione dodatkowo substancją luminescencyjna) współgrają z szerokimi obwódkami totalizatorów, które umieszczone zostały w układzie pionowym. Spośród nich zadecydowano się wyróżnić sub-tarczę umieszczoną na godzinie 9 – jest ona koloru żółtego. Na godzinie 4 zlokalizowano okienko datownika. Ponad cyferblatem przesuwają się połyskujące, proste i wyraziste w formie wskazówki, które są częściowo szkieletowane. One również otrzymały wypełnienie z materiału luminescencyjnego. Moc i czas świecenia jednak jest na średnim poziomie. Pomimo sporej ilości elementów oraz rozbudowanej struktury tarczy – całość jest niewątpliwie czytelna i prezentuje się moim zdaniem atrakcyjnie i faktycznie sportowo. Cyferblat chroni szkło mineralne.

westar_90006STN120_rec_sm-5

westar_90006STN120_rec_sm-6

westar_90006STN120_rec_sm-7

westar_90006STN120_rec_sm-8

westar_90006STN120_rec_sm-9

westar_90006STN120_rec_sm-10

westar_90006STN120_rec_sm-12Kwarcowy mechanizm „Japan Made Hattori – VD57” pochodzi od grupy Seiko. Działa on bardzo poprawnie (jak zresztą można się spodziewać po komponentach wykonywanych pod szyldem Seiko). Jedynym drobnym minusem jest kwestia poprawności trafiania w indeksy – jest nieźle, ale nie jest to dokładność idealna. Kolejny raz jednak należało by spojrzeć na cenę, przy której takie oczekiwanie jest raczej wygórowane.

Z tyłu zamontowano pełny, stalowy dekiel, na powierzchni którego producent umieścił swoje logo, jak również podstawowe informacje o zegarku. Jego stylistyka nie jest zbyt rozbudowana, ale jest poprawna i wykonana solidnie.

westar_90006STN120_rec_sm-13

westar_90006STN120_rec_sm-14

westar_90006STN120_rec_sm-15W zestawie z zegarkiem nabywca otrzymuje silikonowy pasek, którego kolor jest dopasowany do barwy cyferblatu. I jest to jeden z elementów, które zdecydowanie zwróciły moją uwagę. Pasek jest miękki i bardzo przyjemny w dotyku. Pokazałem zegarek kilku osobom, które nie posiadają zbyt rozbudowanej wiedzy o zegarkach. Praktycznie każda osoba wspominała, że bardzo podoba jej się pasek i właśnie to, jak miękki jest on w dotyku. Ja mogę to tylko potwierdzić – pasek jest świetny.

westar_90006STN120_rec_sm-16

westar_90006STN120_rec_sm-19

westar_90006STN120_rec_sm-18Podsumowanie:

Zegarek wygląda ciekawie, jest dobrze wykonany, a przy tym jego cena (wynosząca obecnie 525zł) plasuje go z pewnością na bardzo atrakcyjnej pozycji na rynku. W dodatku bardzo dobry pasek z pewnością umili jego użytkowanie, a z uwagi na zastosowany materiał, jest on odporny na wodę czy zabrudzenia. Szczerze powiem, że sam z uwagi na wszystkie powyższe cechy przejrzałem ofertę, by być może znaleźć coś dla siebie – jest to o tyle budujące, że generalnie nie preferuję zegarków „kwarcowych” i najczęściej przechodzę obok nich obojętnie. Moim zdaniem zegarek sam w sobie jest całkiem interesujący, i warto wziąć go pod uwagę przy ewentualnych rozważaniach zakupowych, o ile oczywiście będziemy szukali czasomierza tego typu.

Podziękowania dla sklepu Czasuprzestrzen.pl za dostarczenie zegarka do testu.

2 odpowiedzi »

    • Dokładnie – nowe ceny są bardzo atrakcyjne 🙂 Moim zdaniem super propozycja, która zainteresowała nawet mnie, czyli osobę która raczej jest przeciwnikiem zegarków z mechanizmem kwarcowym 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s