Montegrappa

Montegrappa Grappa Pen – The Cult Collection

Materiały prasowe firmy Montegrappa

Materiały prasowe firmy Montegrappa

Montegrappa zaprezentowała niedawno nowość w swojej kolekcji – Grappa Pen. Inspiracją do jego stworzenia stał się znany na całym świecie włoski trunek – grappa. Warto również wspomnieć o tym, że miejsce narodzin Montegrappy – Bassano del Grappa, to również miejsce gdzie rozpoczęła się historia grappy.  Czym jest grappa? – dla niewtajemniczonych, to mocny trunek, który wytwarza się na bazie wytłoczyn z winogron. Początkowo alkohol znany był biedniejszym przedstawicielom włoskiego społeczeństwa. Jego ranga znacznie wzrosła w 2 połowie XX wieku. Użycie konkretnej odmiany winogron, jak również uszlachetnienie procesu destylacji i samych receptur nadało grappie nowy image, a jej degustacja stała się procesem tak złożonym, iż nie odbiega wcale od poziomu prezentowanego przez koneserów win.

Po tym, jak już zachęciłam was do degustacji grappy… przyjrzyjmy się samemu pióru.

T02_028-ISCUG_CU_M

Materiały prasowe firmy Montegrappa

Materiały, z których wykonano pióro nawiązują do urządzeń wykorzystywanych do destylacji grappy – stal nierdzewna, mosiądz i miedź.

Na powierzchniach miedzianych zastosowano młoteczkowanie, uzyskując ciekawą fakturę. Korpus i skuwka zdobione są małymi śrubkami. Również klips nawiązuje do technologii wytwarzania grappy – ma przypominać system rurek w aparacie do destylacji.

Na szczycie skuwki umieszczono dysk z prawdziwego korka wieńczącego butelki oryginalnej grappy, nad nim znajdziemy ośmiokątną siatkę, przypominającą symbol Montegrappy. Stalówkę wykonano z 18 karatowego złota i ozdobiono kiścią winogron na winorośli.

T02_045-ISCUG_CU_M

Materiały prasowe firmy Montegrappa

Materiały prasowe firmy Montegrappa

Materiały prasowe firmy Montegrappa

Opakowanie niewątpliwie zaskakuje – pióro umieszczono w szklanej butelce o kulistej podstawie wykonanej przez lokalnych artystów, wykończonej metalowymi elementami.

Materiały prasowe firmy Montegrappa

Materiały prasowe firmy Montegrappa

The Cult Collection Grappa Pen składać się będzie z pióra wiecznego zaopatrzonego w nabój oraz konwerter, a także z rollera. Limitacja zarówno pióra, jak i rollera wynosi po 1912 sztuk. Liczba ta nie jest bez znaczenia, nawiązuje ona bowiem do roku powstania manufaktury (a o tym poczytać możecie we wpisie dotyczącym historii marki – klik).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s