W SZKLANECZCE...

Ballantine’s Finest

ballantines_finest_nb_sm-1Blended whisky, która jest wszechobecna. Dostaniemy ją praktycznie wszędzie, a półki uginają się pod jej ciężarem w przypadku większości sklepów. Z pewnością jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych whisky na świecie – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Tytuł „Finest” kłóci się niejako z byciem podstawowym wypustem z logo Ballantine’s oraz niską ceną, ale zobaczmy jak to jest w rzeczywistości.

Charakterystyczna butelka nie tak dawno otrzymała zmienioną butelkę oraz etykietę, która bardziej przypomina formą szarfę aniżeli prostokątny kawałek papieru. Zmiany sprawiły, że butelka prezentuje się zdecydowanie lepiej.

ballantines_finest_nb_sm-2

ballantines_finest_nb_sm-3

ballantines_finest_nb_sm-4Zapach: całkiem przyjemny zapach owocowo (gruszki i jabłka) zbożowy.

Smak: średnio oleista, dosyć owocowa (głównie wyczuwalne jabłka)

Finisz: pieprzny, trochę czekoladowy. Wciąż wyczuwalne są jabłka.

ABV: 40%

Podsumowanie:

Na polskiej stronie producenta możemy przeczytać: „Ballantine’s – najlepsza szkocka whisky”. Jest to moim zdaniem bardzo odważne stwierdzenie, które dodatkowo moim zdaniem mija się z prawdą. Oczywiście – zależy co kto lubi, jednak takie „marketingowe uogólnianie” to lekka przesada. Skupmy się jednak na zawartości butelki. Ta jest względnie tania i dostępna. Whisky ta sprawdzi się idealnie jako dodatek do koktajli lub drinków. Do picia jej jako takiej (bez dodatów), nadaje się tak sobie tzw. nie ma dramatu, ale cudów również nie ma co oczekiwać. Ot – tani, dosyć solidny blend. To właśnie mam na myśli pisząc, że nazwa „Finest” (tłum. „Najlepsza”) jest tutaj delikatnie mówiąc na wyrost. Jest to po prostu solidny produkt masowy, który ma swoje odpowiednie miejsce w hierarchii whisky. Oddać jej jednak trzeba, że przy swojej atrakcyjnej cenie wyróżnia się ona smakiem ponad wiele innych trunków w tej kategorii cenowej.

ballantines_finest_nb_sm-5

ballantines_finest_nb_sm-6

ballantines_finest_nb_sm-7

ballantines_finest_nb_sm-8

ballantines_finest_nb_sm-9

ballantines_finest_nb_sm-11

ballantines_finest_nb_sm-10

balant6

Wzór poprzedniej butelki i etykiety Ballantines Finest

2 odpowiedzi »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s