Vacheron Constantin

Vacheron Constantin Traditionnelle World Time

Foto: Materiały prasowe firmy Vacheron Constantin

Foto: Materiały prasowe firmy Vacheron Constantin

„Simultaneous reading of all world time zones, highlighted with a gold map” (tłum. „Symultaniczne odczytywanie czasu we wszystkich strefach czasowych przy użyciu złotej mapy”) – takim sloganem opisuje ten zegarek producent. Tzw. „worldtimer’y” stanowią niewątpliwie ciekawy typ czasomierzy. Zresztą w przypadku manufaktur takich jak Vacheron Constantin modele te wkradły się już na stałe do portfolio, jako jedne z najlepiej rozpoznawalnych produktów.

Wspomniana „złota mapa” odnosi się do graficznej reprezentacji naszego globu, który odwzorowano w 18 karatowym różowym bądź białym złocie, a który to element umieszczono w centralnym punkcie tarczy. Niezwykle ciekawym elementem jest dysk wykonany ze szkła szafirowego, który przesuwając się ponad wspomnianym elementem, wskazuje, w których miejscach na Ziemi aktualnie panuje noc. Dysk ten jest zresztą sprzężony z zewnętrznym pierścieniem, który podzielono klasycznie wg. kanonu „wskazania dnia i nocy”, czyli w schemacie 12+12 godzin. Umieszczono go pomiędzy podziałką minutową, a kolejnym (wewnętrznym) dyskiem, który zawiera nazwy najważniejszych miast na świecie. Nazwy w kolorze czarnym oznaczają miasta leżące w strefach czasowych oddalonych od siebie o godzinę, natomiast na czerwono zaznaczono lokalizacje w odstępach półgodzinnych. Dzięki temu w prosty sposób możemy odczytywać bieżący czas we wszystkich wymienionych na tarczy miastach (a co za tym idzie również w innych, leżących w danej strefie czasowej). Producent zdecydował się wyszczególnić 37 stref czasowych, natomiast szklany dysk otrzymał podziałkę dzielącą glob na 24 strefy.

Foto: Materiały prasowe firmy Vacheron Constantin

Foto: Materiały prasowe firmy Vacheron Constantin

Foto: Materiały prasowe firmy Vacheron Constantin

Foto: Materiały prasowe firmy Vacheron Constantin

Wskazówki tego modelu to już swego rodzaju klasyka. Zarówno one, jak i pozostałe elementy cyferblatu chroni szkło szafirowe. Tego samego rodzaju szkła użyto do wypełnienia przykręcanego śrubami dekla. Dzięki temu zabiegowi możemy podziwiać pracę kalibru 2460 WT. Oferuje on 40 godzin rezerwy chodu oraz częstotliwość pracy wynoszącą 4Hz (28800 VpH). Werk ten posiada automatyczny naciąg sprężyny, a na jego konstrukcję składa się 255 komponentów.

Koperta mierzy 42,5mm średnicy oraz 11,62mm wysokości. W zależności od wybranej wersji kolorystycznej tarczy, jest ona wykonana również z 18K różowego bądź białego złota. Z jej prawej strony umieszczono koronkę ozdobioną logo producenta.

W zależności od wybranego wariantu, klient otrzymuje ręcznie szyty czarny bądź brązowy pasek ze skóry aligatora „Mississippiensis „. Jest on także wyposażony w zapięcie motylkowe wykonane z tego samego materiału do koperta zegarka.

1 odpowiedź »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s