Lamy

LAMY nexx M – test

lamy_nexx_sm-1Kolejne Lamy, które mam okazję przetestować to pióro utrzymane w prostym design`ie, idealnie nadające sie do codziennego pisania, lekkie, bez zbędnych zdobień, wykonane z trwałych materiałów, na dodatek w bardzo przystępnej cenie – chodzi o LAMY nexx M.

Opisywany model znaleźć możemy w kilku wariantach kolorystycznych – anthracite, opal green (oba to najnowsze odcienie), oraz nadal dostępne w sprzedaży olive green i orange. Pióro zaprojektowane zostało przez Phenix Design. Pióro jakie otrzymaliśmy do testu miało odcień olive green.

lamy_nexx_sm-2Korpus: wykonany jest z anodowanego aluminium; w tylnej części korpusowi nadano trójkątny kształt, by wraz ze zbliżaniem się w stronę sekcji stało się okrągłe.

lamy_nexx_sm-5Skuwka: to połączenie aluminium i tworzywa sztucznego. Klips ma bardzo prosty kształt z niewielkim otworem na jego końcu – pozwala nam to zawiesić pióro np. na smyczy (nie wiem na ile będzie to rozwiązanie bezpieczne w związku z możliwością odetkania skuwki od korpusu).

lamy_nexx_sm-7Sekcja: wykonana z gumy trójkątnego kształtu sekcja zapewnia bardzo wygodny chwyt. Pióro idealnie dopasowuje się do palców i świetnie leży w dłoni.

lamy_nexx_sm-3

Stalówka: stalowa, dostępna (jak podaje producent) w rozmiarze F, M, B oraz LH (dla leworęcznych). Kształt stalówki jest identyczny z tymi używanymi w choćby Lamy Al-Star. Pozwala nam to na łatwą wymianę stalówek, jeśli chcemy uzyskać inną grubość linii. Stalówka w otrzymanym egzemplarzu miała rozmiar M – sunie gładko po papierze, dając dosyć jednolitą linię (niestety nie można tutaj uzyskać dużej rozpiętości szerokości uzyskiwanej linii niezależnie od siły nacisku). Ilość podawanego atramentu określiłabym jako średnią.

lamy_nexx_sm-4System napełniania: mamy do wyboru naboje Lamy T10 oraz tłoczek Lamy Z24 (ta druga opcja nie jest dostępna w standardzie, musimy go dokupić – koszt to ok. 15 zł). Dla osób planujących korzystanie z atramentu w kałamarzach, tłoczek wydaje się naturalnym rozwiązaniem.

lamy_blue_sm-15

Długość zamkniętego pióra: 138mm

Waga ze skuwką: 18g

Cena: ok. 90 zł

lamy_nexx_sm-6

Podsumowując:

Jeśli potrzebujesz lekkiego, praktycznego pióra do codziennego pisania, w dodatku w cenie, która nie uszczupli zbytnio Twojego portfela – to pióro zdecydowanie warte zakupu. To co dodatkowo przemawia na jego korzyść, to kompatybilność ze stalówkami używanymi w innych modelach Lamy, dzięki temu mając jeden komplet stalówek, korzystamy z nich w kilku piórach.

lamy_blue_sm-18

lamy_blue_sm-17

lamy_blue_sm-16

 

lamy_blue_sm-4

lamy_blue_sm-6

Za dostarczenie produktu do testu dziękujemy firmie PrimeLine, która jest dystrybutorem produktów firmy Lamy w Polsce.

 

1 odpowiedź »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s