PIÓRA WIECZNE

Visconti Rembrandt Biało-Czerwone – recenzja

visconti_bialo_czerwone_sm-1Niewielu producentów decyduje się na przygotowanie przyborów piśmienniczych, które poświęcone są konkretnemu państwu, ale i których nazwa pisana jest w języku tegoż kraju. Gdy pierwszy raz stykamy się z tytułowym wariantem modelu Rembrandt, mamy wątpliwość, czy to aby dystrybutor nie spolszczył oznaczenia kolorystycznego. Jednak jest to nazwa właściwa, która zarówno opisuje barwy pióra wiecznego, jak i oznacza edycję limitowaną przygotowaną dla Polski.

visconti_bialo_czerwone_sm-3

visconti_bialo_czerwone_sm-4

visconti_bialo_czerwone_sm-5Model Rembrandt, podobnie jak Van-Gogh, stanowią trzon oferty Visconti. Są to niewątpliwie pióra o klasycznym kształcie, które jednak nierzadko prezentują oryginalną kolorystykę. W opisywanym przypadku skuwka wykonana została w bieli, którą delikatnie „przełamano” odcieniem kremowym. Na jej powierzchni umieszczono indywidualny numer produktu, który informuje nas o tym, które z 250 przygotowanych piór właśnie trzymamy w ręku. Skuwkę rozpoczyna szeroki pierścień, na powierzchni którego poza ozdobnym motywem roślinnym (wykonanym zresztą niezwykle precyzyjnie), umieszczono również napis „Biało-Czerwone”. Barwy te odzwierciedla także kolor korpusu. Pomimo przeważającej czerwieni, możemy odnaleźć sporadycznie wplecione pasy bieli. Na zwieńczeniu skuwki umieszczono medal przedstawiający orła w koronie, który ma być bezpośrednim nawiązaniem do godła Polski.

visconti_bialo_czerwone_sm-2

visconti_bialo_czerwone_sm-6

visconti_bialo_czerwone_sm-8

visconti_bialo_czerwone_sm-9

visconti_bialo_czerwone_sm-10Wszystkie elementy metalowe są pozłacane. W tym samym kolorze utrzymano także wykonaną ze stali nierdzewnej stalówkę. Dostępna jest również wersja (tym razem limitowana do 500 egzemplarzy) z wykończeniami w kolorze stali. Szerokość stalówki w opisywanym egzemplarzu to „F”. Jest to ta sama stalówka, którą testowałem niedawno w modelu Van Gogh „Room in Arles”. Stalówki te nie należą do najmiększych i nie oferują większej palety możliwych do osiągnięcia grubości linii, ale piszą naprawdę przyjemnie i gładko. Pióro możemy zasilać za pomocą naboi, bądź dołączanego w zestawie konwertera.

visconti_bialo_czerwone_sm-11

visconti_bialo_czerwone_sm-12

visconti_bialo_czerwone_sm-13

visconti_bialo_czerwone_sm-14Całość projektu prezentuje się ciekawie i spójnie – koncepcja nie epatuje nadmiarem symboli, przez co, jest ona również elegancka pomimo zastosowanej kolorystyki. Na pewno jest to nietuzinkowy przybór piśmienniczy, którego konkurencję ciężko wskazać (głownie mam tutaj na myśli pióra o symbolice związanej z Polską).

Podziękowania dla firmy INNER – TOMAR S. C. będącej dystrybutorem marki Visconti za dostarczenie pióra do testu.

2 odpowiedzi »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s