PIÓRA WIECZNE

Visconti Merry-go-Round for Meyer – recenzja

visconti_merry_go_round_sm-5Powrót do dzieciństwa to dobre określenie modelu Visconti, który to mam okazje Wam zaprezentować. Na bazie klasyki tej marki, tzn. modelu Rembrant powstało pióro, roller oraz długopis, które poprzez kolorystykę, ma kojarzyć się z dzieciństwem.

Model stworzono przy współpracy z Fundacją Merry-go-Round, a celem tego przedsięwzięcia było wsparcie na rzecz Dziecięcego Szpitala Onkologicznego Meyer`a we Florencji. Większa część dochodu ze sprzedaży tej serii przeznaczona ma zostać na zakup nowego sprzętu medycznego i rozwój badań naukowych.

Jak już wspomniałam bazą dla pióra jest model Rembrant (videorecenzję tego pióra możecie obejrzeć tutaj). To co zostało zmienione to przede wszystkim kolorystyka. Korpus i skuwkę wykonano z żywicy roślinnej w kolorach żółtym, niebieskim, czerwonym oraz pomarańczowym, które „przypadkowo” wymieszane, mają naśladować rysunki pastelami i markerami, wykonywane przez dzieci. Dzięki zastosowaniu różnobarwnej żywicy każdy model ma indywidualny układ kolorowych pasm.

visconti_merry_go_round_sm-1

visconti_merry_go_round_sm-2

visconti_merry_go_round_sm-3

visconti_merry_go_round_sm-4

visconti_merry_go_round_sm-6

visconti_merry_go_round_sm-7Kolejna różnica to pierścień na skuwce – znajdziemy na nim trzymające się za ręce dzieci – rysunek ten ma symbolizować przyjaźń. Metalowe elementy są palladowane. Na skuwce znajdziemy charakterystyczny dla Visconti klips (o historii marki i symbolice klipsa możecie poczytać tutaj).

System napełniania to naboje albo konwerter. Stalówka wykonana jest ze stali. Dostępne rozmiary to F, M i B.

visconti_merry_go_round_sm-8

visconti_merry_go_round_sm-9

visconti_merry_go_round_sm-10

visconti_merry_go_round_sm-11

visconti_merry_go_round_sm-12Pióro stworzone zostało by pomóc dzieciom i to im jest dedykowane. Opakowanie, zawiera rysunek z tańczącymi w okręgu dziećmi, trzymającymi się za ręce. Poza tym zawiera „First Pen Certificate” (certyfikat pierwszego pióra), który to możemy dać dziecku, które zaczyna swoją przygodę z pisaniem.

Cena to około 650 zł – nie jest zbyt wygórowana, poza tym pióro to ma zapewnić środki na cele charytatywne.

Biorąc to pióro do ręki, od razu poprawia się nam humor – zabawne rysunki w pudełku, kolorowa żywica, poza tym płacąc za nie, możemy wspomóc działanie Szpitala Pediatrycznego.

Pióro stworzono z myślą o dzieciach i zdecydowanie jego gabaryty dostosowano dla dziecka rozpoczynającego przygodę z piórem (w sensie, iż nie jest to pióro przesadnie duże). Pisze się nim bardzo przyjemnie. Stalówka nie pozwala nam osiągnąć zbyt zróżnicowanej linii, ale nie oczekuję tego od stalówki stalowej. Korpus również posiada kształt dobrze układający się w dłoni.

Jest to naprawdę ciekawa propozycja Visconti. Każdy z nas ma w sobie trochę z dziecka, więc ta kolorowa i zabawna propozycja na pewno spodobałaby się Wam i Waszym dzieciakom 😉 Nie mówiąc już o tym, że może stanowić pretekst do zabawy z dzieckiem i wdrażania go w ten cudowny świat piór i odręcznego pisma, które niestety staje się w dobie nowych technologii coraz bardziej zapomniane.

Podziękowania dla firmy INNER – TOMAR S. C. będącej dystrybutorem marki Visconti za dostarczenie pióra do testu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s