Delta

Delta Fusion 82 – test

delta_fusion82_sm-3Jednym z podstawowych piór w ofercie firmy Delta, jest model Fusion 82. To pióro, które łączy dosyć ascetyczną formę oraz podejście do zdobień, z często ciekawą kolorystyką zastosowanego materiału.

Pióro to dostarczane jest w czarnym kartonowym opakowaniu, na którego wierzchu umieszczono charakterystyczną dla produktów z serii Fusion grafikę. Po jego otwarciu znajdziemy komplet dokumentów oraz właściwe pudełko, którego wieko z jednej strony przymocowane jest śrubą, a z drugiej strony umieszczono gumkę, po której zdjęciu możemy wspomniane wieko obrócić wokół osi śruby. Samo wieko również otrzymało grafikę linii Fusion. W opakowaniu znajdziemy także wąziutkie pudełeczko zawierające komplet trzech naboi.

delta_fusion82_sm-1

delta_fusion82_sm-2

delta_fusion82_sm-4

delta_fusion82_sm-5

delta_fusion82_sm-6

delta_fusion82_sm-7Sama pióro jak wspomniałem prezentuje bardzo oszczędne podejście do ilości zdobień. Prosta forma świetnie komponuje się z ciekawie mieniącym się materiałem, z którego wykonano skuwkę oraz korpus. Z elementów ozdobnych możemy wymienić jedynie wąski pierścień skuwki (na którym umieszczono oznaczenie modelu), oraz bardzo prosty w kształcie klip. Ten ostatni element robi wrażenie, jak gdyby projektanci chcieli w tym miejscu wpisać trochę stylistyki retro. Jeżeli chodzi o elastyczność i walory użytkowe tego elementu to stoją one na całkiem dobrym poziomie i klip jest dosyć sztywny, ale w pełni użyteczny.

Pióro wykonano z żywicy, którą można zamówić w jednym z dostępnych obecnie 7 kolorów. Testowe pióro ma kolor ciemnej zieleni. Wszystkie metalowe elementy są rodowane.

delta_fusion82_sm-8

delta_fusion82_sm-9

delta_fusion82_sm-10

delta_fusion82_sm-11

delta_fusion82_sm-12

delta_fusion82_sm-13

delta_fusion82_sm-14Zgodnie z nazwą modelu, możliwym do przewidzenia było zastosowanie stalówki Fusion, która jest połączeniem stali nierdzewnej ze złotą, 18 karatową nakładką. Pisze ona gładko. Ilość podawanego atramentu jest całkiem spora. Stalówkę w przypadku modelu Fusion 82 możemy zamówić w rozmiarach: EF, F, M, B oraz stub. Ogólnie wrażenia z używania stalówki są naprawdę dobre.

Delta Fusion – – gabaryty i waga:

  • pióro zamknięte: 144,5mm
  • pióro otwarte: 128mm
  • skuwka (długość): 66m
  • średnica skuwki: 15,2mm
  • średnica korpusu: 13,7mm
  • waga: 22g

Pióro robi dobre wrażenie, a jakości wykonania trudno cokolwiek zarzucić. Wszystkie elementy są dobrze spasowane.

delta_pen_prsm-33

delta_pen_prsm-34

delta_pen_prsm-35

delta_pen_prsm-36

delta_pen_prsm-37

delta_pen_prsm-38

delta_pen_prsm-39Podsumowanie:

Delta Fusion 82 to ciekawe pióro, które jest dobrze wykonane. Oferuje ono też przyjemną kolorystykę (zwłaszcza, że dostępnych jest 7 wariantów kolorystycznych). Pióro to kosztuje jednak obecnie w naszym kraju około 950zł co nie jest kwotą małą – w tej cenie (wynoszącej około 950zł) wybór jest już całkiem spory, tym bardziej, że możemy wtedy zakupić pióro oferujące nierzadko w pełni złotą stalówkę. Jeżeli pióro nam się podoba i odpowiada nam cena, to myślę, że jest to interesująca (a z pewnością niebanalna) propozycja.

Podziękowania dla firmy INNER – TOMAR S. C. będącej dystrybutorem marki Delta za dostarczenie pióra do testu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s