Montblanc

Montblanc Artisan Edition Homage to Wassily Kandinsky

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

O tym, że firma Montblanc potrafi wyprodukować doskonałe i niezwykłe przybory piśmiennicze nie trzeba nikogo przekonywać. Firma posiada także specjalny oddział zajmujący się najbardziej wymagającymi kreacjami. Mowa o Artisan Atelier, w którym zatrudnieni są najlepsi rzemieślnicy w swoim fachu. Ogromna wiedza, doskonałe materiały i ręczne wykonanie elementy, owocują produkcją przyborów piśmienniczych najwyższej jakości.

Obchodząca 110 rocznicę założenia firma Montblanc przygotowała model poświęcony jednemu z najbardziej wpływowych malarzy oraz teoretyków sztuki – Wassily`emu Kandinsky`emu (1866 – 1944). Ten urodzony w Rosji artysta wywarł wielki wpływ na współczesną sztukę abstrakcyjną. Z wykształcenia prawnik i ekonomista, swoją artystyczną drogę rozpoczął w wieku 30 lat.

Artisan Edition Homage to Kandinsky Limited Edition 3

Projektanci starali się nawiązać do eksperymentów ze sztuką, które prowadził Kandinsky. Dotyczyły one wydobywania poszczególnych kolorów. Zakrzywione elementy występujące na skuwce są odwołaniem do pracy Yellow-Red-Blue, która powstała w 1925 roku w czasie jego pobytu w Bauhaus.

Liczba limitacji związana jest z trzema podstawowymi kolorami używanymi przez Kandynskiego w tym dziele. Na skuwce wykonanej z białego złota wyraźnie zresztą widać nawiązanie do tego obrazu.

Elementy metalowe korpusu zostały wykonane z 18 karatowego złota próby 750. Szafirowa kolorystyka oraz zwieńczenie korpusu w kształcie kopuły są odwołaniem do wczesnych obrazów Kandinsky’iego, które przedstawiają moskiewskie kościoły. Bogactwo elementów jest także nawiązaniem do okresu panowania Cara Aleksandra II. Pióro jest zasilane za pomocą systemu piston filler.

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Stalówkę wykonano z 18 karatowego złota. Naniesiono na niej wzór w kształcie litery „K”, która jest podobizną podpisu mistrza. Zwieńczenie skuwki skrywa logo producenta. Zostało ono wykonane z diamentu o masie 0,11ct, które zostało osłonięte kopułą z przezroczystego szafiru i dodatkowo otoczone dwoma rzędami diamentów.

Odpowiednie wrażenie robi wielkość limitacji – powstaną tylko trzy egzemplarze tytułowego pióra.

Artisan Edition Homage to Kandinsky Limited Edition 77

Przygotowano także drugi model limitowany do 77 sztuk (liczba nawiązuje do wieku w jakim zmarł Kandinsky). Był on inspirowany pochodzeniem Kandinsky`ego. Trójwymiarowy efekt nadaje skuwce mozaika kształtów i kolorów nawiązujących do obrazu Yellow-Red-Blue (wstawki wykonano z lakieru w kolorze żółtym, niebieskim i czerwonym) wplecionych w szkielet wykonany ze złota próby 750 (w odcieniu szampańskim). U dołu skuwki zajdziemy również czarny napis „Kandinsky”. Zwieńczeniem skuwki jest logo firmy Montblanc – tutaj w przeciwieństwie do wcześniej opisywanego modelu wykonane z masy perłowej, otoczonej czarnym i czerwonym lakierem, które zamknięte jest w przeźroczystej szafirowej kopule.

Czerwono-niebieska kolorystyka korpusu ma nawiązywać do bogactwa przejść tonalnych pomiędzy kolorami, które stosował Kandinsky. Zakończenie korpusu w kształcie przypominającym kopuły Moskiewskich kościołów. Stożkowy kształt silnie kontrastuje z geometrycznymi wzorami skuwki.

Stalówka wykonana ze złota w odcieniu szampańskim (próba 750), ozdobiona jest literą K.

Pióra są dostępne w butikach Montblanc na całym świecie od czerwca 2016 r.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s