Davosa

Davosa Gentleman Automatic – recenzja

dawosa_gentleman_sm-16W ofercie firmy Davosa pojawiły się pewien czas temu nowe modele Gentleman Automatic. Projekt ten to całkiem udana realizacja zegarka, który zręcznie balansuje pomiędzy zegarkiem typu casual, a typowym garniturowcem.

Koperta została wykonana ze stali nierdzewnej. Mierzy ona 40mm średnicy. Niektórym będzie rozmiar ten wydawał się zbyt mały, jednak wąski pierścień lunety wraz ze sporą powierzchnią tarczy sprawia, że zegarek ten wcale nie wydaje się mały. Wysokość zegarka to 9,8mm. Z prawej strony koperty umieszczono koronkę, którą ozdobiono logo producenta. Koronka jest na tyle duża, że operowanie nią nie nastręcza żadnych problemów. Wodoodporność wynosi 5 ATM.

Do zdjęć dostarczona została wersja z gładkim, czarnym cyferblatem oraz akcentami w kolorze niebieskim, oraz drugi wariant, posiadający szarą tarczę ozdobioną szlifem słonecznym, a także akcentami w kolorze niebieskim. Oba warianty prezentują się ciekawie, chociaż osobiście skłaniam się ku wersji szarej. Czasomierze posiadają cyferblaty rozpoczynające się podziałką minutową, która wzbogacona jest o proste, nakładane indeksy godzinowe. Indeksy na godzinie 6, 9 i 12 zostały wyróżnione poprzez nadanie im formy cyfr arabskich. W połączeniu z równie oszczędnymi w formie wskazówkami, całość prezentuje się elegancko. Wskazówki (godzinowa oraz minutowa) otrzymały wypełnienie z Super LumiNovy.

Zarówno wypełnienie pierścienia lunety jak i dekla wykonano ze szkła szafirowego. W zegarku zamontowano mechanizm DAV2892, który wyposażono w automatyczny naciąg sprężyny. Sądząc po symbolu producenta, nietrudno się domyśleć, że bazą jest tak naprawdę ETA2892, czyli sprawdzony i solidny mechanizm.

W zestawie z czasomierzem nabywca otrzymuje skórzany pasek, który robi dobre wrażenie, aczkolwiek ocena jego wytrzymałości byłaby miarodajna po dłuższym okresie użytkowania.

dawosa_gentleman_sm-1

dawosa_gentleman_sm-2

dawosa_gentleman_sm-3

dawosa_gentleman_sm-4

dawosa_gentleman_sm-5

dawosa_gentleman_sm-6

dawosa_gentleman_sm-7

dawosa_gentleman_sm-8

dawosa_gentleman_sm-9

dawosa_gentleman_sm-11

dawosa_gentleman_sm-12

dawosa_gentleman_sm-13

dawosa_gentleman_sm-18

dawosa_gentleman_sm-17

dawosa_gentleman_sm-19

dawosa_gentleman_sm-20

dawosa_gentleman_sm-21

dawosa_gentleman_sm-22

dawosa_gentleman_sm-23

dawosa_gentleman_sm-24

dawosa_gentleman_sm-26

dawosa_gentleman_sm-27Podsumowanie:

Zegarki prezentują się atrakcyjnie, a ich design jest na tyle uniwersalny, że właściwie trudno wskazać sytuację, w której by się nie sprawdziły pod tym kątem. Dodatkowo rozsądny rozmiar sprawia, że właściwie na każdym nadgarstku opisywany czasomierz będzie się układał poprawnie.

W tym miejscu chciałem podziękować firmie Chrono Online Sp.j – będącej dystrybutorem zegarków marki Davosa w Polsce.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s