PIÓRA WIECZNE

Visconti Pininfarina Regular Black – test

visconti_pininfarina_regular_sm-1Po innowacyjnych, limitowanych edycjach z logo Pininfarina, Visconti zdecydowało się zaprezentować model tzw. „regularny”. Najkrócej rzecz ujmując, jest on produkowany seryjnie, a co za tym idzie, jego cena umożliwia zakup tego produktu znacznie szerszemu gronu odbiorców.

Kształt korpusu został w znacznej mierze zachowany w stosunku do wersji limitowanych. Ścięty przód, czy też właściwie jednostronnie zwężający się kształt to cechy bardzo charakterystyczne dla modelu Visconti Pininfarina. Zamiast materiałów rodem z Formuły 1, do wykonania korpusu jak i skuwki użyto żywicy. Pióro wciąż prezentuje się elegancko.

Klip jest naprawdę sprężysty i trzeba przyznać, że system w jaki rozwiązało to Visconti jest świetny. Klip pracuje lekko, dzięki czemu zamontowanie pióra do grzbietu notesu czy też materiału z którego wykonano naszą koszulę, jest bezproblemowe. Skuwkę wieńczy logo firmy Pininfarina, zaś na zakończeniu korpusu znajdziemy logo Visconti.

visconti_pininfarina_regular_sm-2

visconti_pininfarina_regular_sm-3

visconti_pininfarina_regular_sm-4

visconti_pininfarina_regular_sm-5Zasadnicze zmiany objęły działanie pióra. Teraz jest ono zasilane za pomocą naboi bądź konwertera. Sama stalówka utraciła możliwość wysuwania na rzecz klasycznej, zatykanej na magnes skuwki. Rozwiązanie to jest podyktowane koniecznością obniżenia ceny jak również odróżnienie czymś modelu standardowego od limitowanego. Na pewno z tego tytułu pióro nie utraciło nic ze swojej funkcjonalności. To wciąż ciekawe pióro o nowoczesnej stylistyce.

Wymiary i waga:

  • długość całkowita: 140mm
  • długość bez skuwki: 126,5mm
  • średnica korpusu: 15mm
  • średnica skuwki: 15mm
  • waga: 34g

Stalówka Smartouch jest oferowana w rozmiarach od EF do B. Wykonana jest ona z materiału o nazwie Chromium 18 będącego stopem żelaza (72%), chromu (18%) i niklu (10%). Byłem ciekaw jak poradzi sobie ona w praktycznym teście. Muszę przyznać, że spisuje się ona naprawdę dobrze. Sunie całkiem gładko po powierzchni papieru, a ilość podawanego przez nią atramentu można określić jako umiarkowanie dużą. Czy można uznać ją za elastyczną? W dużym stopniu – tak. Stalówka ta pomimo grubości F, daje nam możliwość mniej więcej dwukrotnego zwiększenia grubości linii. Uczciwie jednak przyznam, ze pod tym względem przegrywa ona z wyśmienitymi palladowymi stalówkami Dreamtouch produkowanymi przez Visconti, które po prostu wymagają użycia mniejszej siły docisku wymaganego do wpłynięcia na grubość kreślonej linii. Trzeba jednak muszę przyznać, że stalówka ta jest przyjemna w użytkowaniu. W moim odczuciu jednak sama stalówka jest trochę zbyt minimalistyczna – poza napisami „Smartouch Visconti” oraz oznaczeniem szerokości stalówki, nie znajdziemy na niej żadnych elementów ozdobnych.

visconti_pininfarina_regular_sm-6

visconti_pininfarina_regular_sm-7

visconti_pininfarina_regular_sm-8

visconti_pininfarina_regular_sm-9

visconti_pininfarina_regular_sm-10

visconti_pininfarina_regular_sm-11

visconti_pininfarina_regular_sm-12

visconti_pininfarina_regular_sm-13

visconti_pininfarina_regular_sm-14

visconti_pininfarina_regular_sm-15

visconti_pininfarina_regular_sm-16

visconti_pininfarina_regular_sm-17

Podsumowanie:

Nowy model to z pewnością ciekawe i dobrze wykonane pióro, które w dodatku oferuje naprawdę dobre właściwości piśmiennicze. Jestem przekonany, że przypadnie ono do gustu licznym nabywcom – szczególnie tym, którzy poszukują pióra wiecznego o bardziej współczesnej stylistyce. Jego cena skalkulowana jest na poziomie ok. 400 Euro, co przy obecnym kursie da ok. 1750zł. Jest to więc 4-5x niższa cena, aniżeli poprzednie modele limitowane.

Podziękowania dla firmy INNER – TOMAR S. C. będącej dystrybutorem marki Visconti za dostarczenie pióra do testu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s