Marlen

Marlen Polish Prestige Edition III – recenzja

marlen_polishprestige_3_sm-1Dziś właściwie nie tyle pełny test co krótka recenzja pióra stworzonego specjalnie na polski rynek. Mowa o tytułowym Marlen Polish Prestige – tym razem już z III edycji. Dodatkowym smaczkiem dla kolekcjonerów piór wiecznych będzie z pewnością naprawdę niewysoka wielkość limitacji – przygotowano bowiem jedynie 89 egzemplarzy.

Wymiary i waga:

  • długość całkowita: 138,5mm
  • długość bez skuwki: 120,5mm
  • średnica korpusu: 14mm
  • średnica skuwki: 16mm
  • waga: 34g

Korpus jak i skuwkę wykonano z czarnej żywicy, natomiast akcenty metalowe wykonana ze srebra. Uwagę przykuwa orzełek umieszczony u nasady klipu. Skuwkę wieńczy logo producenta. U nasady skuwki znajdziemy także pierścień z nazwą pióra. Do jego wykonania można mieć pewne zastrzeżenia. Co prawda należy wziąć znaczną poprawkę, że prezentowane zdjęcia są bardzo dużymi powiększeniami drobnych elementów, których praktycznie nikt i nigdy nie ogląda w takiej skali, ale skoro w jednych piórach da się to wykonać dobrze to analogia nasuwa się sama. Otóż litery są wykonane prosto i starannie, natomiast ich wypełnienie nie jest już tak idealne. Owszem – nie widać tego gdy ogląda się pióro okiem tzw. „nieuzbrojonym” lecz jednak należy to podkreślić.

marlen_polishprestige_3_sm-2

marlen_polishprestige_3_sm-3

marlen_polishprestige_3_sm-4

marlen_polishprestige_3_sm-5Niektórzy będą na pewno „toczyli boje o kształt i szczegółowość” orzełka na klipie. Moim zdaniem wygląda on dobrze, a ilość szczegółów jest wystarczająca. Przy oglądaniu go w naturalnej wielkości widać o jakie godło chodzi i tutaj nie mam zastrzeżeń. Zakładam, że ma to być pewna podobizna, a nie przeniesienie wprost detali z atlasu ornitologicznego.

Pióro jest dosyć smukłe. Prezentuje się ono bardzo elegancko, co dobrze współgra z nazwą tego modelu. Pióro możemy zasilać za pomocą naboi bądź konwertera.

Stalówka wykonana została z 14 karatowego złota. W opisywanym egzemplarzu miała ona szerokość M. Nie testowaliśmy jej właściwości piśmienniczych, jednak na podstawie doświadczeń z innymi stalówkami firmy Marlen w tym rozmiarze, można powiedzieć, że są to stalówki naprawdę bardzo dobrze piszące, oraz oferujące pewną sprężystość i elastyczność.

marlen_polishprestige_3_sm-6

marlen_polishprestige_3_sm-7

marlen_polishprestige_3_sm-8Podsumowanie:

Tytułowe pióro to przykład połączenia klasycznej elegancji z cechami narodowymi. Jest całkiem dobrze wykonane. Spasowaniu elementów nie można niczego zarzucić – ta kwestia wykonana jest świetnie. Pióro nie należy do tanich. W sklepie przyjdzie nam za nie zapłacić ok. 3500zł, jednak mała liczba wyprodukowanych egzemplarzy może zachęcać do dołączenia go do swojej kolekcji.

Podziękowania dla firmy INNER – TOMAR S. C. będącej dystrybutorem marki Marlen za dostarczenie atramentu do testu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s