Vacheron Constantin

Vacheron Constantin Traditionnelle Chronograph Perpetual Calendar [SIHH 2017]

Foto: Materiały prasowe firmy Vacheron Constantin

Na trwających właśnie targach SIHH, manufaktura Vacheron Constantin zaprezentowała odświeżoną wersję czasomierza, który można uznać za jeden ze sztandarowych wyrobów tego szwajcarskiego producenta. Został on przygotowany w dwóch wersjach kolorystycznych. Pierwszy wariant posiada cyferblat w kolorze szarym z elementami wykonanymi z 18 karatowego różowego złota, natomiast wariant drugi posiada tarczę w kolorze czarnym z umieszczonymi na niej elementami zrobionymi z 18 karatowego białego złota.

Obie opcje kolorystyczne posiadają także swój charakterystyczny materiał koperty. W zależności od wyboru cyferblatu będzie to 18 karatowe różowe złoto bądź platyna próby 950. Koperta mierzy 43mm średnicy oraz 12,93mm wysokości. Z jej prawej strony zlokalizowano koronkę ozdobioną logo manufaktury. W tym miejscu umieszczono także dwa przyciski służące do obsługi funkcji stopera.

Foto: Materiały prasowe firmy Vacheron Constantin

Foto: Materiały prasowe firmy Vacheron Constantin

Foto: Materiały prasowe firmy Vacheron Constantin

Foto: Materiały prasowe firmy Vacheron Constantin

Tarczę okala podziałka centralnego sekundnika oraz skala tachymetru. Towarzyszą im minimalistyczne w formie, nakładane indeksy godzinowe. Na godzinie 9 umieszczono sub-tarczę tzw. „małej sekundy”, natomiast na godzinie 3 zlokalizowano totalizator odpowiadający za zliczanie czasu w zakresie do 30 minut (gdy uruchomiona jest funkcja stopera). Totalizatory posiadają giloszowane tło oraz bardzo czytelną podziałkę, która ułatwia odczytywanie wskazań. Pomiędzy tymi dwoma sub-tarczami umieszczono okna datownika, z których odczytamy dzień tygodnia oraz nazwę bieżącego miesiąca. Nieco na prawo do nich umieszczono wskaźnik informujący nas o tym, czy aktualny rok jest rokiem przestępnym. Na godzinie 6 umieszczono wskaźnik dnia miesiąca, który połączony jest z wyświetlaniem faz księżyca. Mechanizm kalendarza jest tak skonstruowany, że w przypadku ciągłej pracy będzie wymagał korekty dopiero 1 marca 2100 roku. Dysk przedstawiający graficzną reprezentację Księżyca oraz towarzyszących mu gwiazd wykonano z 22 karatowego białego bądź różowego złota (kolor metalu jest zależny od wybranego wariantu kolorystycznego całego czasomierza).

Cyferblat chroni szkło szafirowe. Z tego samego materiału wykonano transparentne wypełnienie dekla.

Foto: Materiały prasowe firmy Vacheron Constantin

Foto: Materiały prasowe firmy Vacheron Constantin

Manufakturowy kaliber 1142 QP posiada manualny naciąg sprężyny. Oferuje on 48 godzin rezerwy chodu. Częstotliwość pracy werku w najnowszej wersji wzrosła z 2,5Hz do 3Hz (21600VpH). Do łożyskowania ruchomych elementów zastosowano 21 kamieni. Na budowę mechanizmu składają się 324 części.

Zegarek będzie oferowany z ręcznie szytym paskiem wykonanym ze skóry aligatora rodzaju Mississippiensis. W zależności od wersji kolorystycznej zegarka, pasek będzie wyposażony w klamrę wykonaną z tego samego materiału co koperta. W zestawie znajduje się także przyrząd ułatwiający korektę wskazań czasomierza.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s