Marlen

Marlen Imperium Romanum Limited Edition – test

Marlen to w naszym kraju wciąż firma mało znana. Takiego stanu rzeczy nie mogę pojąć, gdyż jest to kolejny produkt tej firmy, który mam okazję pooglądać z bliska, a który robi naprawdę spore wrażenie i pokazuje, że producent potrafi wyprodukować świetne pióro wieczne.

Opakowanie:

Pióro jest oferowane w kartonowym opakowaniu sporej wielkości i o bardzo dobrej jakości. Na wierzchu umieszczono przetłoczone logo producenta w kolorze srebrnym. Wewnątrz kartonowego opakowania umieszczono okazałe czarne pudło wykonane z drewna. Trzeba przyznać, że powoduje ono odpowiednie wrażenie. Jego kremowa wyściółka kontrastuje z kolorystyką pióra. Po otwarciu wieka naszym oczom ukazuje się także sporej wielkości grawerowana tabliczka, która również została przygotowana specjalnie na potrzeby opisywanej edycji limitowanej.

Pióro:

Pióro zostało wykonane z żywicy w kolorze ciemnego bordo. Dodatkowym atutem użytego materiału jest jego połyskiwanie w wybranych fragmentach, gdy patrzymy na produkt pod różnymi kątami. Dzięki temu kolor „żyje”. Żywicę zestawiono ze sporą ilością elementów metalowych. Mają one dwa kolory, chociaż trzeba przyznać, że zdecydowanie przeważa srebro sterling (świadczą o tym zresztą stosowne próby). Korpus poza wąskimi pierścieniami otrzymał szeroki element wykonany właśnie ze srebra. Umieszczono na nim charakterystycznego dla imperium rzymskiego orła, mapę cesarstwa, oraz podobiznę Oktawiana Augusta (który był pierwszym cesarzem imperium rzymskiego). Całość została oddzielona wizualnie dwoma „opaskami” z geometrycznym wzorem.

Podział na części otrzymała także skuwka. Została ona wyposażona w szeroki pierścień, na którego powierzchni znalazły się stylizowane napisy. Mają one odwoływać się bezpośrednio do tematyki związanej z tą edycją limitowaną. Oczywiście nie zabrakło również nazwy modelu. Klip został wykonany na podobieństwo rzymskiego miecza. Jeżeli chodzi o jego elastyczność, to nie jest ona zbyt duża, ale element ten zachowuje swoją funkcjonalność. Jego „rękojeść” wykonano z drewna. Na szczycie skuwki umieszczono medal z wygrawerowanym logo producenta.

Wszystkie elementy metalowe są wykonane solidnie i z wysoką dbałością o szczegóły. Także ich spasowanie z częściami wyprodukowanymi z żywicy jest bez zarzutu. Bardzo podoba mi się jakość oraz głębokość grawerunków. Wszystko jest głębokie i wyraźne, a całość utrzymana jest w klimacie „z epoki” dzięki wykończeniu mającemu postarzać metal. Wygląda to doskonale.

W testowanym egzemplarzu zamontowano dwukolorową stalówkę wykonaną z 14 karatowego złota próby 585. Szerokość kreski to „M”. Jak pisze ta stalówka? Muszę przyznać, że jest to kolejne pióro firmy Marlen, które mam przyjemność testować. Tak – to niewątpliwa przyjemność. Stalówka pisze gładko i ze sporą dozą przyjemnej elastyczności. Atrament jest podawany sprawnie, niezależnie od prędkości kreślenia po papierze.

Pióro jest zasilane systemem piston filler. Pokrętło do jego obsługi uwidacznia się po odkręceniu końcowej części pióra. Produkt ten jest edycją limitowaną. Producent przygotował 395 piór wiecznych oraz 295 piór kulkowych.

Podsumowanie:

Marlen Imperium Romanum to przykład pięknie wykonanego pióra wiecznego, którego stylistyka jest zgrabnym balansem pomiędzy okazałymi zdobieniami, a elegancją. Niewątpliwie pióro to ma w sobie coś przyciągającego uwagę. Na pewno przyczynia się do tego kolorystyka oraz kontrast pomiędzy wiśniową/ bordową barwą żywicy, srebrem oraz jasnozłotymi akcentami. Cena jaką przyjdzie nam zapłacić w przypadku chęci zakupu nie jest niska, bowiem cena wynosi 7500zł. Trzeba jednak pamiętać, że producent oferuje nam elementy metalowe wykonane ze srebra, a produkt jest edycją limitowaną, w obrębie której wyprodukowano niewiele sztuk (zwłaszcza jak na tę cenę). Tak więc, jeżeli tylko pióra trafia w Twe gusta, a środki finansowe pozwalają na jego zakup, to polecam to pióro zdecydowanie.

Podziękowania dla firmy INNER – TOMAR S. C. będącej dystrybutorem marki Marlen za dostarczenie pióra do testu.

1 odpowiedź »

  1. Pióro jest bardzo cenne. Gdyż jest to limitowana wersja. Więc raczej szczęśliwców je posiadających będzie dość mało. Podziwiam osoby, które pióra wykonywały. Gdyż zadbały o każdy najdrobniejszy szczegół.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s