Montblanc

Montblanc Meisterstück Le Petit Prince Special Edition

Foto: Materiały prasowe firmy Montblanc

Najnowsza kolekcja przyborów piśmienniczych marki Montblanc poświęcona została jednemu z największych dzieł literatury jakim jest postać Małego Księcia (org. „Le Petit Prince”). Autorem tej książki jest Antoine de Saint-Exupéry. Zaskakujące jest to, że książka została przetłumaczona już na ponad 250 języków wraz z różnymi dialektami. Treść traktuje o przygodach alegorycznych postaci oraz o uniwersalnych wątkach o wyobraźni, otwartości, jak i o wzajemnych relacjach pomiędzy postaciami. Całość wydaje się doskonale znosić próbę czasu, nie tracąc nic ze swojej aktualności. Postać Małego Księcia oraz towarzyszącego mu lisa na stałe wpisała się do kanonu literatury.

„Klasyka klasyce” – takimi słowami można by opisać zbudowanie całej specjalnej edycji w oparciu o kolekcję Meisterstück, która podobnie jak dzieło literackie od dziesięcioleci opiera się  zmianom trendów. Ta najbardziej tradycyjna dla firmy Montblanc forma przyborów piśmienniczych zyskała szereg zmian, zachowując jednocześnie elegancką formę.

W obrębie edycji specjalnej przygotowano kilka produktów. Ich cechą wspólną jest zastosowanie niebieskiej żywicy, której barwa ma nawiązywać do głębi i bezkresności wszechświata leżącego pomiędzy planetami, pomiędzy którymi podróżował Mały Książę. Ze wspomnianej żywicy wykonano korpusy podstawowej wersji przyborów piśmienniczych oraz ich skuwki i sekcje.

W modelach Solitaire zarówno skuwka jak i sekcja wykonane są z platynowanego metalu – odmianą jest model Le Grand Solitaire w przypadku którego lakierowany korpus oraz skuwka posiadają dodatkowe kolorowe wypełnienie grawerunków.

Zarówno na korpusach jak i skuwkach umieszczono powtarzający się motyw stylizowanej głowy lista. Trzeba przyznać, że ten kreatywny zabieg nadaje przyborom piśmienniczym specyficznego i atrakcyjnego wyglądu. Nie zabrakło także motywów tradycyjnych jak pierścienie skuwki czy platynowane zakończenie korpusu – choć w tym ostatnim przypadku bardziej chodzi o powściągliwą formę niż o sposób wykończenia w porównaniu do modeli o najbardziej konserwatywnej stylistyce.

Skuwki wieńczy oczywiście logo producenta z wygrawerowanym poniżej cytatem. Jego treść to słowa, które wypowiada lis na temat relacji międzyludzkich.

Główni bohaterowie są także obecni na stalówkach piór wiecznych, które wykonano ze złota (14k w przypadku modelu Classique oraz 18k w przypadku modelu Le Grand). Modele podstawowe posiadają stalówki jednokolorowe, natomiast pióra z linii Solitaire wyposażono w wersje dwubarwne.

„Kropką nad i” jest ozdoba klipa w postaci niewielkiej złoconej gwiazdy.

Muszę przyznać, że Le Petit Prince Special Edition, to jedna z najlepszych specjalnych edycji, które trafiły na rynek w ostatnich latach. Jest odmienna i wyjątkowa, ale zdecydowanie nie przesadzona. Najbardziej przypadła mi do gustu podstawowa wersja modelu Le Grand w przypadku której „lisie grawerunki” na skuwce są bardziej dyskretne. Dwubarwna kompozycja niebieskiej żywicy oraz platynowanych elementów metalowych z doskonale wyróżniającą się gwiazdą na klipie, jest w mojej ocenie szczególnie udana.

Producent przygotował zarówno pióra wieczne, pióra kulkowe jak i długopisy. Całość uzupełnia przynależący do edycji notatnik oraz atrament dla piór wiecznych. Kolekcja ma być dostępna w butikach od kwietnia 2018 roku.

1 odpowiedź »

  1. Interesująca inicjatywa. Chyba każdy czytał: ,,Małego Księcia”. A jak ktoś nie czytał niech przeczyta. Pozdrawiam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s